The MASMO Science (Iken Scientifica) First Round Winner Level 1
Name of the Student School Name Score
ONG CHEN ZHANG SJK(C) PUAY CHAI 2 60.9
CHEONG ZHENG YU SJK(C) PEI CHAI 57.8
HOR YE HENG SMK KEAT HWA 1 (CF) 56.4
LO SING YEE SJK(C) KWANG CHIEN 55.9
NICHELLE NGUI XIAO YU SJK(C) YUK CHIN 55.7
THIEN YEE XUAN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 55.2
HERCULES CHIEN KAI FU SJK(C) TUNG HUA 55.0
AMY TANG SHI DING SJK(C) KWANG CHIEN 53.1
YONG SHI XIAN MATTHEW SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 52.8
MUHD AZHAM ARIF BIN AZHAR SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 52.5
SARAH BT ISKANDAR SK ASSUNTA CONVENT 52.1
MUHAMMAD SALAHUDDIN BIN MOHAMAD 
SHAHRUL ANNUAR
SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 51.9
ASYRAF BIN MOHD AZMI SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 51.9
AMIRAH SOLEHAH BINTI ZULHELMI SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 51.8
OSCAR YAP YON JUN SJK(C ) HOCK LAM 51.7
LO YEN XUAN SJK(C) CHUNG HUA KLANG 51.6
JOYCE WONG ENG SIN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 51.4
NURUL NAJIHEEN BINTI MOHD AZIZI SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 51.4
TAY YEE CHENG SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 51.1
IRENE YEOW HUEI LING SK ASSUNTA CONVENT 51.0
SHELVIN VOO JIA MING SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 50.7
TAN LI XUAN SJK(C) PUAY CHAI 2 50.6
JOSHUA TOH TIM HUN SJK(C) KWANG HWA 50.6
AHMAD RIDWAN IRFAN B AHMAD 
MAHADZIR SHAFFARIN
SK JALAN 3 50.5
NURIN IRDINA BT HASNUL BADRI SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 50.4
IMAAN ZUHAILAH BT ZULASTRY SK JALAN 3 50.3
SARAH BT MOHD AYUP SK ASSUNTA CONVENT 50.1
CHIN JIA HAO SJK(C) CHUNG HWA LIKAS 49.8
CHELGER CHIEW SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 49.4
BEE KE XIN SJK(C) CHUNG HUA KLANG 49.4
HO JIN YANG  SJK(C) THORBURN  49.2
JONISON LAU YIK TIEN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 49.1
KU JIA XUAN SJK(C) YUK CHIN 49.1
OOI ZHANWEI SJK(C) PEREMPUAN CHINA 49.1
TAY YAN LIN SJK(C ) HOCK LAM 48.9
NURUL SHIFA BT ABDUL MAJID SK ASSUNTA CONVENT 48.9
LEEN SHENG JET SJK(C) PEI CHAI 48.8
KHRISYHNIVEN GANAKUMARAN SK ST PAUL (M) 48.6
AHMAD AIMAN BIN MOHD AZMI SEKOLAH SRI UTAMA KUALA TERENGGANU 48.5
NG JIA YI SJK(C) PUAY CHAI 2 48.4
SHAW JIN HUA SJK(C) TUNG HUA 48.4
TAN PENG YING SJK(C) KWANG HWA 48.4
LEE JIAN CHENG SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 48.3
FEDERIC KHO YIONG POH SJK(C) TUNG HUA 48.1
TAI WEI SHENG SJK(C) KWANG HWA 47.7
ENG YI XUAN SJK(C) PEI CHAI 47.6
DHIVIJAH SIVADAS SK(P) SULTAN IBRAHIM
47.4
IAN HAZIQ MACQUISTAN ASIA PACIFIC SMART SCHOOL 47.2
OH FU SHENG SJK(C) KWANG HWA 47.2
COLIN SU MING CHERN SJK(C) PEI CHAI 47.2
LAU EN TONG SJK(C) TUNG HUA 47.0
BEATRICE LAW SHI YUE SJK(C) CHUNG HWA LIKAS 46.9
ANG ZHEN CHEN SJK(C) PEI CHAI 46.8
NUR AMALEEN AISHAH BT SALEHUDDIN SK ASSUNTA CONVENT 46.8
LEONG KHAI ZHE SJK(C) PEI CHAI 46.7
ANDREA LEE WEN YEN SJK(C) CHUNG HWA LIKAS 46.6
Saw You Sheng SJK(C) CHUNG KWOK 46.6
ONG JIAN FU SJK(C) YUK CHIN 46.5
CHU ER XUAN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 46.5
ARIANNA SHU YEE PASTERKAMP SK ASSUNTA CONVENT 46.4
NIK MASTURINA NADIA BT WAN ZULKIFLI SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1) 46.4

The MASMO Science (Iken Scientifica) First Round Winner Level 2
Name of the Student School Name Score
CH'NG LIYANG WILLIAM SJK(C) PUAY CHAI 2 68.4
AU ZHE KHYE SMJK CHUNG LING 67.6
TANG HAN SHIN SJK(C) KIM SEN 67.0
LIM XII DON SEKOLAH ANTARABANGSA LODGE 66.0
MUHAMMAD SHAH MIRZA B MOHD ZAHID SAMT SULTAN HISAMUDDIN 63.2
PENG HAO YI SJK(C) CHUNG HUA KLANG 62.8
CHONG TERNG YAW SMK KEAT HWA 1 (CF) 62.8
ALORIC GOH ZE KAI SJK(C) PEREMPUAN CHINA 62.0
ESTHER CLARNCE @ EDMUND SMK ENTABUAN 61.4
YAP CHUI YIN SJK(C) SUBANG 61.3
HENG XUAN MING SMK KEAT HWA 1 (CF) 61.1
NAZRIN SHAN B. ADRIAN FERNANDEZ ASIA PACIFIC SMART SCHOOL 60.9
LIEW YUNG JUN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 59.9
KOAY JUN LEN SMK KEAT HWA 1 (CF) 59.8
HUSNA BINTI MOHAMAD ALIFIAH SM SAINS MIRI 59.5
GOH YI SJK(C) KIM SEN 59.2
IZYANI SYAZANA BT AMIR SK CONVENT 58.7
BASMAH BT MOHAMED SK CONVENT 58.7
NUR RIDWANA SYAZWINA BT MUHAMAD SABRI SK CONVENT 58.7
ALYSSA CHAN YUE YUE SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 58.4
LIM KAH XUAN SMK KEAT HWA 1 (CF) 57.9
ONG KHAI SERN SMK KEAT HWA 1 (CF) 57.6
IAN PANG DING EE SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 57.6
PIONG ZI YAO SMK KEAT HWA 1 (CF) 57.4
CHOO SHINN YOU WESLEY METHODIST SCHOOL 57.4
FIRDAUS B. AHMAD FARDUK ASIA PACIFIC SMART SCHOOL 57.2
CHOONG YI CHUN SMJK CHUNG LING 57.1
WONG MING HAN SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU 57.0
OOI ZE YAO SMK KEAT HWA 1 (CF) 56.1
YEOH ZHONG XIEN SMJK CHUNG LING 56.0
DARYL LEE KAI YUEN SMJK CHUNG LING 55.7
CHONG YI TING SJK(C) PUAY CHAI 2 55.5
NAIK HSIANG JIEN SJK(C) SUBANG 55.5
NURUL IZZAH FATHIAH BINTI WAN ALI MUNAWAR SMK LUTONG 55.5
IAU JI JIE SMK KEAT HWA 1 (CF) 55.4
BRIAN OOI JIAN WEI SJK(C) KIM SEN 55.2
TAN WYYEE HAN CHIANG HIGH SCHOOL 54.6
KHOW CHIN HONG SMK KEAT HWA 1 (CF) 54.5
HII CHING YIE SJK(C) TUNG HUA 54.2
SAMUEL LAPUH APUI SMK LUTONG 54.0
MONG JUIN HWAYE SMJK CHUNG LING 53.6
NURUL SAKINAH BT MOHD ARSHAD SK CONVENT 53.3
LIM JING SJK(C) CHUNG HUA KLANG 53.2
ZAINAH AWATHIF BT MOHD ZUKI SK CONVENT 52.8
ATHIRAH BT AMIR SK CONVENT 52.8
CHOO WEN JIONG SJK(C) HIN HUA
52.8

The MASMO Science (Iken Scientifica) First Round Winner Level 3
Name of the Student School Score
HUANG, KE-ERH DALAT INTERNATIONAL SCHOOL 63.6
ONG WEI LEE SRI KL 59.9
PETER KIM SANG HOON DALAT INTERNATIONAL SCHOOL 59.0
WONG SOOK WEI SRI KL 58.2
MUHAMMAD AIMAN B CHE SABRI SM SAINS TENGKU MUHAMMAD FARIS PETRA 57.6
CHAN XIAN YANG KUEN CHENG HIGH SCHOOL 57.3
JOSHUA CHIN JUN YANG SMJK CHUNG LING 55.8
JASON CHOW YI HAO KUEN CHENG HIGH SCHOOL 55.3
SHANKAR CHANDRASEGARAN ASIA PACIFIC SMART SCHOOL 54.7
COSMARTIN ALLISTAIR COSMAS SM SAINS MIRI 54.6
CHAN YI MAY EMILY SRI KL 54.4
BERWIN GAN WEN QI ASIA PACIFIC SMART SCHOOL 53.9
SOO WENG HOE SMK PEI YUAN 53.5
SARAH ARYANI BT MAT PIAH SM SAINS TENGKU MUHAMMAD FARIS PETRA 53.2
CHANG ZHUN YAN SMK AMINUDDIN BAKI 53.0
LIM KHAI XI SMJK CHUNG LING 52.8
MICHAEL LEE KYE ROSCHE SRI KL 52.5
KOK DYI MUN SMK PEI YUAN 52.5
CHELSEA JADE PENAFORT SRI KL 52.0
YAP JAE SRI KL 51.9
CHAN WAI LOON SMK TAMAN UNIVERSITI 2 51.6
ALEESYA ELLANIE SAMBRE SMK AMINUDDIN BAKI 51.6
LOK SHAO YI NICOLE SRI KL 51.5
KUNG XUE YING KUEN CHENG HIGH SCHOOL 51.2
DEBRINA ANNE JONATHAN KARUNAGAREN SMK ST PATRICK 50.7
VENOSHA A/P SUNTHARARAJOO SMK ENTABUAN 50.6
ALEX WONG LEE YI SMK TINGGI SARIKEI 50.3
GOH WAN JIE SRI KL 50.2
HENG HON BING SMK TAMAN UNIVERSITI 2 50.2
AHMAD ANSAR BIN AZHAR SMK TAMAN UNIVERSITI 2 50.0
NURFATINI KHAIRUNISA BT ZAINAL ABIDIN SMK AYER KEROH 49.9
JEEVAN AIL KARUPPANAN SMK AYER KEROH 49.9
AMEERUL ARIFF BIN ZULHAKIM SMK AYER KEROH 49.9
MUHAMMAD IKHLAS BIN FIRMAN SMK AYER KEROH 49.9
CHUAN SUWEN SMK AMINUDDIN BAKI 49.6
LEONG LEI YENG SMK PEI YUAN 49.5
FARIS HADI BIN AHMAD SHUKRI SMK LUTONG 49.3
CHEONG RUOH YANG KUEN CHENG HIGH SCHOOL 49.2
WONG SOON JIE SMK KOTA KEMUNING 49.1
SOUNDER RAJEN SBK INTEGRATED SCHOOLS 49.0
RASHMEN KUMAR SURIAKUMAR SRI KL 49.0