ASMO Science Malaysia Ranking Level 1

Gold

School Name

Student Name

IOMATHS CENTER

CHEONG KAR HIN

IOMATHS CENTER

OOI JON TENG

IOMATHS CENTER

DIVIYA LAKSHMI A/P HARIKRISHNAN

IOMATHS CENTER

MUHAMMAD AFHAM

SJK(C) SHAN TAO

PONG ZI MU

SJK(C) SHAN TAO

RYAN CHUA WEN XUAN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

NG JING TONG

SJK(C) SIONG BOON

SHIRLEY HEE RU CHING

SK SERI BINTANG UTARA

QHALIFF MESH'AL BIN KHADRI

SK SERI BINTANG UTARA

SUZANNA A/P MOORTHY

SJK(C) SU LAI

JOEFINA FOO TYNG SZE

SK IBRAHIM

HARIVARDHAN A/L HARIKRISHNAN

SJK(C) HAN CHIANG

CHIN ZHENG ZE

SK TAMAN RINTING 2

NEHHASHREE THILAKKUMAR

SJK(T) THIRUVALLUVAR

ELANGO S/O CHANDRAN

SJK(T) THIRUVALLUVAR

SASHENY D/O SHANMUGANATHAN

SJK(C) ST MARTIN (M)

LING SIN YU

SJK(T) APPAR

KISHANTHINI A/P RAMU

SK BATU EMPAT

MAGDELINA SARAH MATIAS

Silver

School Name

Student Name

IOMATHS CENTER

CELINE GOH WEN XUEN

IOMATHS CENTER

JENNIFER LIM

IOMATHS CENTER

CHAN HUI XIN

IOMATHS CENTER

ONG HONG XU

IOMATHS CENTER

NICHOLAS ZI JIAN LI

IOMATHS CENTER

NEHARIKHA PUVIARASU

SJK(C) KWANG HWA

TAN YU HENG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

CHO LUI YANG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

ETHAN CHONG SHEN YAO

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

CHOW KAH HO

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

JUSTINE GOH TZE CHIEN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

SENAN TAN JIA EE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

CHAN YI SHERN

SJK(C) YUK CHIN

YONG YUEN YA

SK TAMAN RAKAN

MUHAMMAD ZAHIN 'ARFAN BIN MOHAMAD SYUZAINI

SJK( C ) CHUNG HWA 3

GO YU JING

SK SERI BINTANG UTARA

LISA SURIYANA BINTI ISMAIL

SK SERI BINTANG UTARA

NURQASEH BATRISYIA KUSHAIRI BINTI ABDULLAH

SK SERI BINTANG UTARA

ARYL MIKAEL BIN KHIRUL NIZAM

SK SERI BINTANG UTARA

PUTERI KHALISA ZAHRA BINTI MOHD HISHAM

SJK(C) THAI KWANG

NICHOLAS TOO KAH HEE

SJK(C) SU LAI

NICOLE LEE JIA YEE

SJK(C) SU LAI

JOCELYN WONG YING YIN

SJK(C) SU LAI

AMILY LAU SZE TING

SK TAMAN MEGAH

AYDIN AZFER BIN MOHD AFFANDI

SK PERBANDARAN SIBU NO. 4

ETHAN LIM HON YAW

SK PERBANDARAN SIBU NO. 4

KONG ZHAN NING

SK PERBANDARAN SIBU NO. 4

ESTHER TANG SWEE YIN

SJK(C) CHONG HWA 3

CHAI KEE FONG

SK ASSUNTA SATU

AGHALYA A/P P. MANIMOHAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

MITTHELLA A/P KANDASAMY

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

KEERTHI A/P THOGAI NATHAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

MANUSHRI A/P THEVAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

DAKSHAATHITHAN A/L WIMALAATHITHAN

SJK(C) LOK YUK LIKAS

TAY YU QIAN

SJK(T) F E S SERDANG

ABILASHA ANNE A/P SELVA KUMAR

SJK(T) F E S SERDANG

RESHMAN A/L PUSHPANATHAN

SJK(T) F E S SERDANG

RUTHRAN A/L PUSHPANATHAN

SJK(T) F E S SERDANG

SARVITHA A/P PUNITHAN

SK TAMAN RINTING 2

HUMAIRAH AMANI BINTI HANIZAN

SJK(C) CHUNG HUA SG.TAPANG

CHONG JE WIE

SJK(C) KUALA KETIL

LIM YOU YUEN

SJK(C) KUALA KETIL

KUAN YU NING

SJK(C) ST MARTIN (M)

LIONEL NGADAN ANAK LUAT

SJK(C) ST MARTIN (M)

ILVIN WONG YENG JIA

SJK(C) ST MARTIN (M)

JORDAN CHAN HUA JIAN

SJK(T) APPAR

KAASHVINA A/P PALANIVELU

SJK(T) APPAR

PAAVIENA PUBALAN

SJK(T) APPAR

SHAIMIETHRAA A/P PATHMANATHAN

SRI UTAMA INTERNATIONAL SCHOOL JOHOR BAHRU

RYAN SCOTT LANE

AUSTRALIAN INTERNATIONAL SCHOOL MALAYSIA (AIS)

CHLOE CARLA TREVISIN

SEKOLAH SERI CAHAYA

WONG LEE YANG

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

HANNAH AISYA TAN BINTI DANIEL HAKEEM TAN

SJK(C) KHENG CHEE

CHEN RI HUI

SK KOPORINGAN TUARAN SABAH

JOANNE NUEL ANDAMAN

SJK(T) RAUB

JINESWAR S/O TIYAGARAJAN

KIDDO SCIENCE CENTRE (KLANG)

KESHHAREN SANKAR

Bronze

School Name

Student Name

IOMATHS CENTER

ASHLEY ONG XIN RUO

SJK(C) KWANG HWA

LIM ZHI YIK

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

ADRIAN YONG ZHAO HENG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

LEONG JING YEE

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

AMANDA YONG QIEN ROUH

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

CHLOE TAN JIE YIE

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

CLEMENT KONG KEE WEN

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

JACCARD LEE

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

SELINA KIU WAN TING

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

ANGELA YONG QIEN YUAN

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

SEAN LEE KING XUAN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

EUNICE LIM XIN YEE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

CHEAH JOR WII

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

HOOY PING YEE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

KOAY YI WEN DOROTHY

SJK(C) YUK CHIN

PANG GUAN SHEN

SJK(C) SIN MIN (A)

TAN SONG JIE (SJKC CHUNG HWA, SG LALANG)

SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU

CHLOE WONG EN WEE

SK SERI BINTANG UTARA

KESHIKA MANIVANNAN

SK SERI BINTANG UTARA

ALYSA ZULAIKHA BINTI MOHAMED REZWAN

SK SERI BINTANG UTARA

ARIFF MUZAFFAR ANUAR BIN M. ANUAR

SJK(C) CHUNG SING

JARRETT LING NING ZHENG

SJK(C) THAI KWANG

DARENCE KIUNG EEZER

SJK(C) THAI KWANG

LIBBY NGIENG EN YU

SJK(C) THAI KWANG

AGATHA CHENG SI CHING

SJK(C) THAI KWANG

SAMUEL EE CHII YEW

SJK(C) THAI KWANG

ISAAC CHAM ZI XUAN

SJK(C) SU LAI

JORDAN LI YI CHENG

SJK(C) SU LAI

ODDIE WONG ZHEN JIE

SJK(C) SU LAI

ESTHER LAU ERN XIN

SJK(C) SU LAI

JOAN LOH ZHI LING

SK TAMAN MEGAH

EVAN CHIN HSI-CHYUEN

SK IBRAHIM

ADAM WIDAD BIN ABDUL LATIF

SK PERBANDARAN SIBU NO. 4

VIVIAN YU TZE LING

SK SEAFIELD

NUR DANIA FATHIAH BINTI MOHAMMED SYAHRIR

SK SEAFIELD

VIKASH WILLIAM NAIR

SK SEAFIELD

NUR IMAN NAJWA BINTI AHMAD AHMAD SHUHAIDI

SK SRI TEBRAU

CINTA AAEESHA BINTI MOHAMAD RIZQI WANG

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

DIVAKARAN A/L SIVASANGAR

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

MARUTHI A/P MURUGAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

SANJEVAN A/L VIJIYANRAN

SK ST FRANCIS

RUWAAD BIN HIDER

SK TAMAN RINTING 2

NUR KHAIREEN BATRISYA BINTI NAGUIB

SK TAMAN RINTING 2

YAASHAVE A/P SEENIVASAN

SK TAMAN RINTING 2

MUHAMMAD NAQEEB HAIDAR BIN NOR HISHAM

SK TAMAN RINTING 2

HAZIQ ZIQRY BIN MOHD HALIMI

SK TAMAN RINTING 2

NUR AFRINA QAISARA BINTI SHAHDAN

SJK(C) CHUNG HWA LAWAS

BENNY LIAU LEI CHI

SJK(C) CHUNG HWA LAWAS

ELVIS TAN SHEN LONG

SJK(C) CHUNG HWA LAWAS

ENJAY KONG ZHEN WEI

SJK(C) CHUNG HUA SG.TAPANG

NATHANIA BONG CHUN YEN

SJK(C) KUALA TERLA

LEE YU XUAN

SJK(C) KUALA TERLA

TAN YUN XUAN

SJK(C) KUALA TERLA

NG YU XUN

BEACONHOUSE SRI LETHIA KLANG

TAN CARLSON

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

MYRA SOFIYA BINTI MUHAMAD AZHAR

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

YASSHEN SHANKER

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

HANNAH SOFEA ANWAR

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

EMELY SOFEA DANIELLE BT MOHD FARULISFAN

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

BRIGHTON LAU SHAO AIK

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

ARABELLE MARYAM HEW BT KAMAL HEZRY

SJK (T) KO SARANGAPANY

NITHYA VALLI D/O SIVASANKAR

SJK (T) KO SARANGAPANY

SHASWIN REEKA D/O RAJINI

SJK(C) ANGLO CHINESE (KOTA KINABALU)

MORGAN KONG MOJULING

SJK(C) ANGLO CHINESE (KOTA KINABALU)

MATTHEW WONG RONG CHENG

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

LUA YEN HAO

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

LAI ONN BOUE

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

ESPERANCE TAN SHI EN

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

LUCIUS NG ZI HAO

SJK(T) RAUB

JANANI MEENAKSHI D/O GANESAN

REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH

LIM XIU TING

KIDDO SCIENCE CENTRE (KLANG)

JEANNE LIM LI WEN

Merit

School Name

Student Name

IOMATHS CENTER

ISHANAAZ DIYYAA

IOMATHS CENTER

LOKE YONG XU

IOMATHS CENTER

KHOR YIN AI

IOMATHS CENTER

YEAP CHIA YIK

IOMATHS CENTER

DEVESHWAR A/L ANBHANANTHAN

IOMATHS CENTER

TEO EYENN

SJK(C) DAMANSARA

TEOH NIAN ZHEN

SJK(C) DAMANSARA

GABRIELA LOW WIN SIU

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

ALFRED ANG ZHI CHAO

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

TAN XIN YU

SJK(C) KWANG HWA

RACHEL PANG RUEY SZE

SJK(C) KWANG HWA

EVAN CHOONG JIE DONG

SJK(C) KWANG HWA

LIM ZHI XUAN

SJK(C) KWANG HWA

JOSHUA POON YOU HUA

SJK(C) KWANG HWA

TAN YI JIE

SJK(C) KWANG HWA

WARREN TEH ZHEN CHENG

SJK(C) KWANG HWA

LEE XIN YI

SJK(C) KWANG HWA

TEOH ZHI NING

SJK(C) KWANG HWA

CHEAH LI YING

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

BERNARD CHUA HAO YU

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

SHAWN TING JUN HONG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

LEE KAH JING

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

WONG KER JIA

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

MIMIE KONG MING MING

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

NICOLE LEE SEE KEI

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

VARICK YONG YU HENG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

LOUI WAN LIN

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

JONATHAN LAI HAN YANG

SJK(C) CHUNG HUA KROKOP

HII TUNG KING

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

NG ZIN TENG

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

NICOLE TANG JIA XIN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

JOESON NG YEW SHEN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LIM YU JING

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

CHEN YAN JEAN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

WONG JIA WEN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

DIONG ZI YING

SJK(C) YUK CHIN

LIAW MIN XUIN

SJK(C) YUK CHIN

SYLVIA FUNG KAI SUEN

SJK(C) YUK CHIN

CREVAN CHONG CHAU SHEN

SJK(C) YUK CHIN

PANG JING EN

SJK(C) CHUNG HUA, BINTULU

SINNIE LOH

SK TAMAN RAKAN

TEO WEN YANG

SJK(C) CHUNG HUA PUJUT

TAN ZHEN HAO

SJK(C) YUE MIN

RENALD KONG YUAN MAI

SJK(C) TUNG HUA

JOYOUS YII YUE

SJK(C) TUNG HUA

TIMOTHY SNG QING KANG

SJK(C) TUNG HUA

CLEMENT LING KE MING

SJK(C) SIN MIN (A)

PHANG YI KAI

SK SEKSYEN 9, SHAH ALAM

DANYL MUQRI BIN SYAMSUL FIKRI

SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU

CHONG ZE XIANG

SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU

CHLOE YEW YAAN YUIT

SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU

ARTHUR CHEW EN REN

SRK ST AGNES

ALARRY DYLAN ALEX

SRK ST AGNES

DEVENY DELEORA FRANKIE

SK SEKSYEN 2 BANDAR KINRARA

DEV PRAKASH A/L ARUL PRAKASH

SK SAUJANA IMPIAN

MUHAMMAD HARRIS BIN KAMARUL ARIFFIN

SJK(C) CHUNG SING

TEOH YI XIN

SJK(C) CHUNG SING

DELVAN LING YEE HOU

SJK(C) CHUNG SING

HANNAH HII HAN XIN

SJK(C) THAI KWANG

LYCIA SIEW JIA XUAN

SJK(C) THAI KWANG

LUCAS NGANG JIM XUEN

SJK(C) SU LAI

TIMOTHY PUI WEE HAAN

SJK(C) SU LAI

CHRISTY LING XING NEE

SJK(C) SU LAI

EMILY TING YI HUA

SK IBRAHIM

RAYYAN IZZ DANNY BIN MUHAMMAD HAFIZ

SK IBRAHIM

SHAFI ELMAN IDRAKI BIN SHAHILMAN

SK IBRAHIM

RUDHIRAVELAN A/L LOGANATHAN

SK SEAFIELD

KIRTANA RAGUNATHAN

SJK(C) HAN CHIANG

NICHOLAS KOAY YEE SHEN

SK TAMAN RASAH JAYA

KIRTANA NAMBIAR

SK SRI TEBRAU

VILENNA MAYA SARAVANAN

SK SRI TEBRAU

SUGAN A/L SUTHIRESA MOORTHY

SK SRI TEBRAU

KHALISH IRFAN BIN LUTFI

SK SRI TEBRAU

DHARSVETHA A/P THEVAN

SJK(C) MIN TERK

TEOH ZHOU ZHE

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

PEHSHRIVAN A/L VISHNU

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

THARRMENTIRAN A/L BARTHIBAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

VINAYA A/P MOHAN PRAKASH

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

KIRHUBHEN A/L RAJENDRAN

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

EVELYN MIZPHA A/P DEVADAS

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

HARSSHA A/P CHANDRA DAS

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

SHWATIKA A/P R. KUMARAVELL

SJK(T) CONVENT SEREMBAN (KOMPLEKS WAWASAN)

DIVEESH NAIR A/L JAYAKUMARAN

SJK(C) LOK YUK LIKAS

LAU ZHEN HONG DANISH

SJK(C) ST PAUL(M)

ETHAN LAU TUCK LIANG

SJK(T) F E S SERDANG

ARAAN A/L SARAVANAN

SJK(C) HOCK LAM

DARREN TEO JIA LE

SJK(C) HOCK LAM

BELLNICE LING YUN CHIAO

SK ST FRANCIS

HARRISH RRUBEN A/L GANAPATHY

SK TAMAN RINTING 2

AHMAD HAFIY BIN MUHAMAD YUSMAINI

SK TAMAN RINTING 2

MOHAMAD DANISH HAKIMI BIN MOHD FAIRUZ

SK TAMAN RINTING 2

NUR ZAHIRAH AQILAH BINTI ZULKIFLEE

SJK(T) VIVEKANANDA

PAVIRA A/L KANNAN

SJK(T) VIVEKANANDA

DINESH A/L T LOGANATHAN

SJK(T) LADANG RINI

KARTHIK A/L RAJAGOPAL

SJK(T) LADANG RINI

VENKAT A/L THURGA RAJU

SJK(C) CHUNG HWA LAWAS

ARIEL TIE SIEW YEE

SJK(C) CHUNG HWA LAWAS

FIONA LING XIN LEI

SJK(C) KUALA KETIL

LIM YOU THONG

SJK(T) LADANG EDINBURGH

NIMALLAN A/L VEANURAJA

SJK(T) LADANG EDINBURGH

VIMALADARSHAN A/L D.VISNU

SJK(T) APPAR

SIVAHSHNI A/P SIVAKARAN

SK GUAKON BARU

NUR ELYASA BINTI SUHAIMI

SMK ISKANDAR SHAH

AFRINA AZ-ZAHRA BINTI KHAMARUL ARIFFIN

SJK(C) KUALA TERLA

LOO ZI YUAN

SJK(C) KUALA TERLA

TAN EN XIN

SEKOLAH SERI CAHAYA

TEW SHIN YEN

SRI UTAMA SCHOOL

SALLY SUSAN A/P KANNAN

SEKOLAH SRI UTAMA KUALA TERENGGANU

MOHD RHYS EAMRAN BIN MOHD SHAZLI

SEKOLAH SRI UTAMA KUALA TERENGGANU

ERNISE KEE EN QI

BEACONHOUSE SRI LETHIA KLANG

SHREENA SRI KUMAR

BEACONHOUSE SRI LETHIA KLANG

YASHZNA MADHI INDRAN

BEACONHOUSE SRI LETHIA KLANG

THIBIKA NANTHA KUMAR

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

ZACHARY MUHAMMAD BIN JAIS

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

MUHAMMAD AARIZ LUBIS BIN ZULFIKAR LUBIS

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

ELIZA OZNUR BT ZAINAL ABIDIN

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

FIONA OLIVIA HARTONO

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

NG KAI WEN

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

TAN KAI LER

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

AMSYAR EUSOFF BIN YUSWANDI

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

MUHAMMAD ALIF BIN AHMAD ZUBAIR

SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY)

NALISYA NAQINA NOOR BT MARIKH AZAHARI

SJK (T) KO SARANGAPANY

SAHRVAHNESHH S/O NAGARAJAN

SJK(C) ANGLO CHINESE (KOTA KINABALU)

LEE JUN ZE AIDAN

SK KOPORINGAN TUARAN SABAH

DEAN ERIC YAP

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

GORDON HIEW JINYE

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

YAW KAI ROU

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

KOH JIA EN

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

JADE

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

HAESSHWEN DEV SRINATH

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

LAU HAO WEN

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

JAYDEN YEO DING YU

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

TAN GUAN KAI

PARAGON PRIVATE & INTERNATIONAL SCHOOL

KIRISHAM

SJK(T) RAUB

SANJAY S/O ANNADURAI

SJK(T) RAUB

SHARUMATHI D/O CHANTHIRAN

SJK(T) RAUB

DARAN S/O MAHENDERAN

SJK(T) RAUB

PUNITHAN RUBEN S/O VIVEKANANTHAN

SJK(T) RAUB

KESSHVEN S/O PUSHPANATHAN

SJK(T) RAUB

AATHITYAA S/O NAGENDARAN

SJK(T) RAUB

HARRI KISHEN S/O SANTHANA KUMAR

REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH

GAVRIEL WAN YU SHENG

REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH

TUNG JUN QIAN

REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH

AANATH A/L JEGATHISEN

REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH

LIM YEE WEN

KIDDO SCIENCE CENTRE (KLANG)

TAN JIUN KAI

KIDDO SCIENCE CENTRE (KLANG)

CARSUN WONG