BMOC Team Competition Final Round Result

SCHOOL NAME NAME STANDARD AWARD
SK INANAM II IZZ FATHI QISTINA BINTI HEMEZAN YEAR 1 MERIT
SK INANAM II NORDIN BIN IBRAHIM YEAR 1 MERIT
SK INANAM II KHYRA ERYSSA BINTI MOHD FAUZI YEAR 1 MERIT
SJK(C) YUE MIN KIMBERLY MIKE J KULAS YEAR 1 MERIT
SJK(C) YUE MIN MYSHA HAYLEY MAJAWAT BINTI HAFIZI YEAR 1 MERIT
SJK(C) YUE MIN MUHAMMAD HADIF MUIZZUDDIN YEAR 1 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KHAW EU MING YEAR 1 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KHAW YIH JIE YEAR 1 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LEE KAI YING YEAR 1 MERIT
SJK(C) KUNG MING(1) CHONG TZE YEE YEAR 1 MERIT
SJK(C) KUNG MING(1) GISELLE TAY YIN YI YEAR 1 MERIT
SJK(C) KUNG MING(1) BELLA YONG YUN NEE YEAR 1 MERIT
SJK(C) PUI GIN ASHLEY GOH XUE YUEN YEAR 1 BRONZE
SJK(C) PUI GIN KEITH LAU KAH HEY YEAR 1 BRONZE
SJK(C) PUI GIN TESSE CHAN YEAR 1 BRONZE
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) CHEONG WYLIE YEAR 1 SILVER
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) LEE ZISHEN YEAR 1 SILVER
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) LIAO YUHAO YEAR 1 SILVER
SJK(C) YUK CHIN LOO KA LOK YEAR 1 GOLD
SJK(C) YUK CHIN DARREN LIM XING TENG YEAR 1 GOLD
SJK(C) YUK CHIN SIM ZHUO YI YEAR 1 GOLD
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS WONG JIA HENG YEAR 2 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS TAN XIN YU YEAR 2 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS BRYAN WONG HOW KER YEAR 2 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS CHARLECE SOO TZE HSIN YEAR 2 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS ABIGAIL LE-XUAN CHUNG YEAR 2 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS CHERLY LAI JING CHUN YEAR 2 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA HOOY PING YEE YEAR 2 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA ELIZA YEOH YEN NEE YEAR 2 MERIT
SJK(C) PEREMPUAN CHINA TAN SHUN JIE YEAR 2 MERIT
SJK(C) ANGLO CHINESE MATTHEW WONG RONG CHENG YEAR 2 BRONZE
SJK(C) ANGLO CHINESE TSEN YEE SHUEN YEAR 2 BRONZE
SJK(C) ANGLO CHINESE MAH JING JIE YEAR 2 BRONZE
SJK(C) YUK CHIN CREVAN CHONG CHAU SHEN YEAR 2 SILVER
SJK(C) YUK CHIN CHIN LI YI YEAR 2 SILVER
SJK(C) YUK CHIN LUCIUS EL FUNG YEAR 2 SILVER
SJKC TUNG HUA SIBU CELINE GOH WEN XUEN YEAR 2 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU PAU KIN ZHI YEAR 2 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU CLEMET LIUK BANG YU YEAR 2 GOLD
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU TSEN KAY FUNG YEAR 3 MERIT
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU LYDIA CHING JIA HUI YEAR 3 MERIT
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU CHONG ZE XIANG YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS CHANG JINCHENG IAN YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS DAPHNE OH XIN NI YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS NICOLE TAN WEI JIA YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU LUCAS LAU ZHI XUAN YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU CHIN YI WEN YEAR 3 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU FUNG YU JIE YEAR 3 MERIT
SJKC TUNG HUA SIBU PAU KIN RUI YEAR 3 BRONZE
SJKC TUNG HUA SIBU NGEI ZHU MING YEAR 3 BRONZE
SJKC TUNG HUA SIBU JOSEPH WONG SZE SHENG YEAR 3 BRONZE
SJK(C) CHUNG KWOK KOR MIN XUAN YEAR 3 SILVER
SJK(C) CHUNG KWOK HU BANG ZHEN YEAR 3 SILVER
SJK(C) CHUNG KWOK POON YAN HAN YEAR 3 SILVER
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHEAH JOR WII YEAR 3 GOLD
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KOAY YI WEN DOROTHY YEAR 3 GOLD
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KHAW EU JIN YEAR 3 GOLD
SJK(C) LOK YUK LIKAS HEE LOK AMBER KOH YEAR 4 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS LAI JING XUAN YEAR 4 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS WAYNE SIA WEI EN YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU LO YONG QIAN YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU LO YONG YAN YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU BRANDON CHONG YUNG YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS LEE JIA QUAN YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS CHANG YUCHENG ISAAC YEAR 4 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS CHOK JIA HAO YEAR 4 MERIT
SJK(C) SHAN TAO WONG SHIN EN YEAR 4 MERIT
SJK(C) SHAN TAO CHENG VEI ERN YEAR 4 MERIT
SJK(C) SHAN TAO PONG CHEE HOW YEAR 4 MERIT
SJK(C) YUK CHIN NICHOLAS CHIA SOON KHEE YEAR 4 BRONZE
SJK(C) YUK CHIN SHTUNGK OOI YEAR 4 BRONZE
SJK(C) YUK CHIN KELVIN VUN YE XIANG YEAR 4 BRONZE
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) RYAN KUA YI JIE YEAR 4 SILVER
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) DANIEL LAU KAYSON YEAR 4 SILVER
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) LEE NIHUEY YEAR 4 SILVER
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KHOR YAN XUN YEAR 4 GOLD
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LIM HONG LIANG YEAR 4 GOLD
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHEW E FOONG YEAR 4 GOLD
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU JAYDEN CHONG HAO XIANG YEAR 5 MERIT
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU HA HEN JIE YEAR 5 MERIT
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU JOTI LIM RUI HAO YEAR 5 MERIT
SK INANAM II DANISH AISY YEAR 5 MERIT
SK INANAM II NOR HUMAIRAH BINTI NORSHAHRUL MARZUKI YEAR 5 MERIT
SK INANAM II MUHAMMAD SYAFIE BIN ABDUL MUTALIB YEAR 5 MERIT
SJK(C) SHAN TAO CHIN KIAN YEE YEAR 5 BRONZE
SJK(C) SHAN TAO RACHEL KENNY WONG JIAYI YEAR 5 BRONZE
SJK(C) SHAN TAO YONG LEONG ONN ADAM YEAR 5 BRONZE
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS FO JIA EN YEAR 5 SILVER
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS LIM JIN YUN YEAR 5 SILVER
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS SIU WAN XIN YEAR 5 SILVER
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU HUDSON HAVARD TAI YI SHENG YEAR 5 GOLD
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU WONG YI YANG YEAR 5 GOLD
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU JARETH CHONG ZHENG JIE YEAR 5 GOLD
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS SZE XUAN XIN YEAR 6 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS CHARLENE LIEW JUN YU YEAR 6 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS CHONG MING FENG YEAR 6 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS ISAAC WAN KAH YEE YEAR 6 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS ANSON CHIN YAW NAM YEAR 6 MERIT
SJK(C) LOK YUK LIKAS ELVIS CHONG JING HENG YEAR 6 MERIT
SJK(C) PUI GIN SIEW JUN LIN YEAR 6 MERIT
SJK(C) PUI GIN CHONG XIAO QIN YEAR 6 MERIT
SJK(C) PUI GIN CHIA JIN YUN YEAR 6 MERIT
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU YAN PUI KEI YEAR 6 BRONZE
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU LANICE KONG SHIN YI YEAR 6 BRONZE
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU IAN HON YUEN TAI YEAR 6 BRONZE
SJK(C) SHAN TAO HAROLD CHANG JIA HONG YEAR 6 SILVER
SJK(C) SHAN TAO MELISSA LO SHI YUE YEAR 6 SILVER
SJK(C) SHAN TAO SEAN YONG YU XUAN YEAR 6 SILVER
SJKC TUNG HUA SIBU BRYAN NGU ZHU KIET YEAR 6 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU IMMANUEL LAU DA YI YEAR 6 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU MARCO PAU KING SIONG YEAR 6 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU ALISHA KOAY PEI ZHEN YEAR 6 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU CHAI KHAI SHEAN YEAR 6 GOLD
SJKC TUNG HUA SIBU YUEN CHERN JET YEAR 6 GOLD
SMK TAWAU IKMAL HANAFI BIN SJIAOLA YEAR 7 BRONZE
SMK TAWAU MUHAMMAD MOEZ PERVEZ BIN MUAMMAR YEAR 7 BRONZE
SMK TAWAU CHANG BAO JUN YEAR 7 BRONZE
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL LING SHAN JACK YEAR 7 SILVER
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL LAW MAN ZI YEAR 7 SILVER
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL CHONG LE QI YEAR 7 SILVER
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) CHUNG JIA CHI YEAR 7 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) WONG SHIN NEE YEAR 7 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) NICHOLAS SOO JIA KAI YEAR 7 GOLD
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL TSANG LI HONG YEAR 8 BRONZE
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL KEE YUNG WEI YEAR 8 BRONZE
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL ELTON TAN JUN YEAR 8 BRONZE
SMK TAWAU CHOK YI HANG YEAR 8 SILVER
SMK TAWAU FATMAH KAHAR BINTI CARLOS YEAR 8 SILVER
SMK TAWAU IRDINA SAHIRA BINTI ISMAIL YEAR 8 SILVER
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) KEW ZI HUI YEAR 8 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) TAN YI ZHEN CAMILIA YEAR 8 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) HARRY CHEN FAN BIN YEAR 8 GOLD
SM TINGGI KOTA KINABALU DARREN YONG JIE LUN YEAR 9 MERIT
SM TINGGI KOTA KINABALU STEPHANIE WONG TING TING YEAR 9 MERIT
SM TINGGI KOTA KINABALU TAN HUI FANG YEAR 9 MERIT
SMK SHAN TAO (CF) NICOLE HSIA PEI YI YEAR 9 MERIT
SMK SHAN TAO (CF) CHESTER YONG KEN REN YEAR 9 MERIT
SMK SHAN TAO (CF) LO SIN YI YEAR 9 MERIT
SMK TINGGI SARIKEI ANNIE LO SIEW WEI YEAR 9 BRONZE
SMK TINGGI SARIKEI CHAN JIE MING YEAR 9 BRONZE
SMK TINGGI SARIKEI DEXTER LING SHI EN YEAR 9 BRONZE
SEKOLAH MENENGAH SAINS REMBAU MOHAMMAD ARIEF AQEEL BIN MAHADZIR YEAR 9 SILVER
SEKOLAH MENENGAH SAINS REMBAU MUHAMMAD RUSYAIDI BIN ZAINI YEAR 9 SILVER
SEKOLAH MENENGAH SAINS REMBAU MUHAMMAD AFIQ DANIEL BIN ABD RAZAK YEAR 9 SILVER
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) IVAN RICHARD SOON YEAR 9 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) LESTER CHAN PEI NAM YEAR 9 GOLD
SEKOLAH MENENGAH SABAH TSUNG TSIN (K.K) KEITH CHANG JIE YEAR 9 GOLD