GOLD AWARD
SCHOOL NAME STUDENT NAME SCORE
SJK(C) FOON YEW 5 YAP YONG YIN 22
SJK(C) FOON YEW 5 TAM JING XUAN 22
SJK(C) CHUNG KWOK DESMOND GIAM 22
SJK(C) PIN HWA 1 FOO SHI HONG 22
KLANG VALLEY - PUCHONG HQ CENTER TEY HE YANG, RYAN 21
SJK(C) TUNG HUA JEFFREY LAU YONG YI 20
SJK(C) TUNG HUA JORDAN LING YAO XING 20
SJK(C) TUNG HUA NGU CHII ONG 20
SJK(C) FOON YEW 2 CHUAH SONGLIN 20
SJK(C) JALAN DAVIDSON CHONG ZHENG TAO 20
SJK(C) CHUNG HUA BATU 4 1/2 HONG YONG KEAT 20
SK SULTAN SULAIMAN 1 ALBERT HA HWA KEAT 20

SILVER AWARD
SCHOOL NAME STUDENT NAME SCORE
SJK(C) TUNG HUA FEDERIC KHO YIONG POH 19
SJK(C) KWANG HWA TAN PENG YING 19
SJK(C) JIT SIN LIM BING SEN 19
SJK(C) FOON YEW 5 TEOH JUN JIE 19
SJK(C) JALAN DAVIDSON CHAN JIA ZHENG 19
SJK(C) CHEN MOH LAI CHENG YI 19
SJK(C) CHEN MOH SEE ZI SHENG 19
SK SULTAN SULAIMAN 1 HAIKAL SYAZWAN BIN SYAHROL ASYRIL 19
SK SULTAN SULAIMAN 1 WAN ADHA BIN WAN DZAKI 19
SJK(C) TUNG HUA HERCULES CHIEN KAI FU 18
SJK(C) TUNG HUA ONG YI JUN 18
SJK(C) TUNG HUA SHAW JIN HUA 18
SJK(C) FOON YEW 5 WONG JUN RONG 18
SJK(C) KEAT HWA S TUNG CHUN XIAN 18
PINANG - FARLIM CENTER LIM WEI KEE 18
SJK(C) FOON YEW 2 SONG TINGYI 18
SJK(C) CHUNG KWOK GILFORD TANG XUE QIAN 18
SJK(C) HUA LIAN (3) THOMAS TAN KEAN YEW 18
SJK(C) KUEN CHENG 1 CHILLON CHAI ZIQING 18
SK SULTAN SULAIMAN 1 EZAD HAZIQ BIN ZAMILY 18
SJK(C) KIM SEN WONG SHI HONG 17
SJK(C) PEREMPUAN CHINA QUAH HANG ZEAN 17
SEKOLAH RENDAH LODGE ANTHONY TEH YONG KEAT 17
SJK(C) FOON YEW 2 ANG JIA MING 17
SJK(C) JALAN DAVIDSON CHU WEN QING 17
SJK(C) JALAN DAVIDSON NICHOLAS CHOW TZE JIN 17
SJK(C) KEPONG 2 LIAN WEI XIANG 17
SJK(C) KEPONG 2 WONG YUNG JER 17
SK SULTAN SULAIMAN 1 MOHAMAD ADAM DANIAL BIN SHAHRIMAN 17
SK SULTAN SULAIMAN 1 NOOR BATRISYIA HUMAIRA BT MOHD GHANI 17
TAMAN MOLEK CENTER VINCENT KIEW SIE CHEONG 17
SJK(C) TAMAN CONNAUGHT MOO KHAI HAO 16
SJK(C) TUNG HUA WONG WEI JING 16
SJK(C) KWANG HWA TAN KENNICE 16
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LEE ZHI MING 16
SJK(C) CHUNG HWA 1 KOK CHUN YIK 16
SJK(C) KEAT HWA S LAI YU HAO 16
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU AUSTIN WONG ZHONG RONG 16
SJK(C) JALAN DAVIDSON THAM CHUN HONG JONSON 16
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL KENTO HAGA 16
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL ROH SIHYUN 16
SJK(C) KEPONG 2 TEH QING HONG 16
SJK(C) POAY ENG ANG WEN JIE 16
KLANG VALLEY - BUKIT TINGGI, KLANG CENTER PENG YU HENG 16
SJK(C) KWANG HWA TAN XIAN JIN 16

BRONZE AWARD
SCHOOL NAME STUDENT NAME SCORE
SJK(C) TUNG HUA PHOEBE HUON XIN YU 15
SJK(C) HAN CHIANG CH'NG CHEE HONG 15
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KENNETH LEONG JIAN HUI 15
ST. CHRISTOPHER YUSUKE KONNO 15
KLANG VALLEY - KEPONG CENTER CHANG ZHUN LYN 15
ALICE SMITH SCHOOL DOMINIC LONG SZE WENG 15
SJK(C) KEAT HWA S CHEAH ZHONG HAN 15
SJK(C) LICK HUNG KHEMI CHEW JIA JIN 15
SJK(C) CHONG CHENG LIM YIK XIAN 15
SJK(C) FOON YEW 2 LOKE YEN MING 15
SJK(C) CHUNG KWOK KONG DAK NAM 15
SJK(C) PIN HWA 1 TEE ZHENG YEE 15
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL PARK CHANG MO 15
SJK(C) KEPONG 2 SIEW JI SHAN 15
SJK(C) CHEN MOH CHUA ZHEN HERN 15
JOHOR - MUAR CENTER NG YONG SIANG 15
SJK(C) KWANG HWA NEIL LAI GUAN MING 14
SJK(C) KWANG HWA OOI CHUN KEAT 14
SJK(C) CHONG HWA 3 TAN YEE KANG 14
SJK(C) PING MING GAN PANG YEN 14
SJK(C) PANDAN TEN XIAN KAI 14
KLANG VALLEY - PUCHONG HQ CENTER LOOI XIONG JIN 14
ALICE SMITH SCHOOL JULIANA SHALINI GANENDRA 14
SJK(C) AVE MARIA CONVENT WAN RUI YIN 14
SEKOLAH SERI SURIA (NATIONAL SECTION) NABILA BINTI KAMALUDIN 14
SJK(C) KEAT HWA S OOI J SEN 14
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU CLIFF HOR YUN JET 14
SJK(C) SACRED HEART CHINESE (M) BENEDICT GOH KAH HONG 14
SJK(C) FOON YEW 2 KOO CHUN KIT 14
SJK(C) JALAN DAVIDSON LIEW JUN 14
SJK(C) KUEN CHENG 2 TAN YEE HOONG 14
SK IBRAHIM YUVVARAJ A/L BALAN 14
SK IBRAHIM THISHEN A/L KAMALESWARAN 14
SJK(C) YAK CHEE LOY KAI XIN 14
SJK(C) KEPONG 2 TAN FU LUN 14
KLANG VALLEY - MAHKOTA CHERAS CENTER LUA SHI HAO 14
SK BANDAR PENAWAR 2 NUR SYAZWANI BINTI JOHAR 14
SJK(C) CHEN MOH ONG JIA MING 14
SJK(C) YUK CHIN NG JIA XIN 14
SK BANDAR UDA 2 MUHAMMAD REDZA BIN NORDIN 14
IOMath Computer Centre GAVIN TAN GUAN YU 14
SJK(C) PUAY CHAI 2 LIM HONG YEE 14
SJK(C) PUAY CHAI 2 LIM HONG YI 14
SJK(C) SACRED HEART CHINESE (M) PATRICIA LOH XIN YI 13
SK TENGKU MAHMUD MUHAMMAD HARITH AMSYAR BIN MAT ZAHAD 13
SJK(C) KWANG HWA ANG ZI QING 13
SJK(C) PEREMPUAN CHINA YEW YIK KHAI 13
SJK(C) PEREMPUAN CHINA ONG CHEN PING 13
ST. CHRISTOPHER TYLER CHAN XING YAU 13
SJK(C) FOON YEW 5 SIN XU TING 13
SJK(C) FOON YEW 5 GOH CHUN YEE 13
SJK(C) CHONG HWA 3 TAN XIN FU 13
ALICE SMITH SCHOOL JAMES EDMUND ROBINSON 13
ALICE SMITH SCHOOL TERESA HABIB MERIGGI 13
SJK(C) CHUNG HWA 1 WONG JER HAN 13
SJK(C) KEAT HWA S TERENCE CHAN HUAN LIN 13
SJK(C) CONFUCIAN TAN XIAO XUAN 13
SJK(C) LICK HUNG AU BEI LYN 13
SJK(C) SHAN TAO CHESTER WAH KENG JIAT 13
SEKOLAH RENDAH LODGE CATHERINE TANG TZE SYN 13
SJK(C) UNION NEOH WEI SHEN 13
SJK(C) CHUNG KWOK ANDERSON CHONG 13
SJK(C) KUEN CHENG 2 UN CHI WEN 13
SJK(C) KEAT HWA K LOH TEIK YAN 13
SK IBRAHIM JEGHAN A/L THANGARAJAH 13
SK IBRAHIM MUHAMMAD MANADZIR AMZAR B MOHAMED GASSALI 13
SK IBRAHIM DHAARWAEN A/L MUNIANDY 13
SK IBRAHIM KHAIRIL IRFAN BIN KHAIRUNNIZAM 13
DALAT INTERNATIONAL SCHOOL JORDAN CHANG 13
SJK(C) KEPONG 2 YAP KEN HUI 13
SJK(C) KWONG HON LEE YOONG PEI 13
SJK(C) KUEN CHENG 1 DANEAL LIM SHI JUN 13
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS BRIAN LIEW YUNG KEN 13
KLANG VALLEY - KEPONG CENTER JUSTIN RONG HENG YANG 13
SJK(C) YUK CHIN FREDERICK CHONG VUI KHANG 13
SK BANDAR UDA 2 AKIF AKMAL BIN SHAHROL ISMAIL 13
JOHOR - YONG PENG CENTER TING SEH LEE 13
JOHOR - YONG PENG CENTER LAW KAI XIANG 13
SK SULTAN SULAIMAN 1 KHAIRUL NOR AZREEN BIN KHAIRUL ANUAR 13
SK SULTAN SULAIMAN 1 MUHAMMAD NAZRULLAH BIN MOHAMMED NAZIR 13
SK SULTAN SULAIMAN 1 AMIR NUR HAKIM BIN ROSMAN 13
SJK(C) SUBANG HAN RUI ZHI 13
KLANG VALLEY - MAHKOTA CHERAS CENTER NG LI HENG 13
SJK(C) TUNG HUA CELINE NGO 12
SJK(C) TUNG HUA MICHELLE WONG HUI HUI 12
SJK(C) TUNG HUA NICOLE LAU LE NI 12
SK TENGKU MAHMUD AHMAD IZWAN AFIFI BIN AHMAD KHAIRI 12
SK TENGKU MAHMUD ARIFF HASBULLAH BIN HAMDANI 12
SK TENGKU MAHMUD NURUL HIDAYAH BINTI MUHAMMAD 12
SJK(C) JIT SIN GOH ZHONG ZHENG 12
SJK(C) PEREMPUAN CHINA TEH DE JUAN 12
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHO WEI LOON 12
ST. CHRISTOPHER JOSHUA PASUQUIN 12
ST. CHRISTOPHER KYNA HAYASHI 12
SJK(C) FOON YEW 5 HWANG YIN MIN 12
SJK(C) FOON YEW 5 TEY KIM ZHONG 12
SJK(C) PULAI LEE PENG YUAN 12
ASIA PACIFIC SMART SCHOOL IZZAT THAQIF BIN ZAHID 12
ALICE SMITH SCHOOL BENJAMIN MISCHECK MINAH 12
SJK(C) CHUNG HWA 1 LIM HONGIAN 12
SJK(C) AVE MARIA CONVENT SIM ZE WEI 12
SJK(C) KEAT HWA S CHEW MIN ZHE 12
SJK(C) KEAT HWA S IAU MING JIE 12
SJK(C) CONFUCIAN CHAN ZHI YU 12
SJK(C) LICK HUNG ONG ZIJUN 12
SJK(C) CHONG CHENG EOH TZE HUNG 12
SEKOLAH SRI DASMESH INDERJEET SINGH S/O MUNJEET SINGH 12
SJK(C) JALAN DAVIDSON CHEN BRYAN SEAN 12
SJK(C) KUEN CHENG 2 GUI SHI JIE 12
SJK(C) KUEN CHENG 2 KONG ZHENG YAO 12
SK IBRAHIM MUHAMMAD IZZRIN IRFAN B MOHD ISMAIL 12
SJK(C) YAK CHEE YONG ZI LI 12
SJK(C) KEAT HWA H HOR YE HENG 12
SJK(C) SHANG CHENG NG KEN WAI 12
SK SACRED HEART ARVIND ARUN ANAK FRANCIS VICTOR 12
SJK(C) SIN HWA LIM CHAI JIN 12
SK BANDAR PENAWAR 2 SYED QASIM BIN SYED MUZNI 12
SK BANDAR PENAWAR 2 SITI AMALIA AISYAH BTE ABD SYUKOR 12
SJK(C) YUK CHIN YIP QUAN WEI 12
SJK(C) YUK CHIN NG SHU YIH 12
SJK(C) HING HWA LEONA NG ZHI YAO 12
SK BANDAR UDA 2 SYED AHMAD ZAKI ALHABSI BIN SYED HOOD 12
SK BANDAR UDA 2 MOHAMAD AFIQ FIKRI BIN ROSLI 12
SK BANDAR UDA 2 MUHAMMAD IMAN IRFAN BIN YAHYA 12
SK BANDAR UDA 2 MOHAMMAD FARIS BIN MOHD YUSOF 12
JOHOR - YONG PENG CENTER DAVIN GOH TIAN XIANG 12
JOHOR - YONG PENG CENTER CHUA ZHI QIAN 12
JOHOR - YONG PENG CENTER TAN JING XIN 12
SJK(C) BATU 11 TYE WEI SHUN 12
SJK(C) PUAY CHAI 2 KHOR JIA SHIN 12

MERIT AWARD
SCHOOL NAME STUDENT NAME SCORE
SJK(C) TAMAN CONNAUGHT DEXTER WOO TENG KOON 11
SK JALAN 3 NURUL HANIM NABIHA BINTI YUSOF 11
SK JALAN 3 IZZ IDLAN BIN ZULKEFLY 11
SK JALAN 3 MUHAMAD ADAM BIN MOHD ZAHIR 11
SJK(C) TUNG HUA CHRISTY PAU HUI MING 11
SJK(C) KWANG HWA ONG HAO TENG 11
SJK(C) KWANG HWA SIA YONG YUN 11
SJK(C) PEREMPUAN CHINA OOI ZHANWEI 11
ST. CHRISTOPHER MELINA MORACH 11
ST. CHRISTOPHER TASMINE KHAW YI LIN 11
ST. CHRISTOPHER CHER YEE YOUNG 11
SJK(C) PANDAN TANG CHONG YUE 11
ASIA PACIFIC SMART SCHOOL MUHAMMAD NABEEL 11
ASIA PACIFIC SMART SCHOOL KENDRICK KHOO KOK ENG 11
ALICE SMITH SCHOOL OLIVER YAP HONG XIAN 11
ALICE SMITH SCHOOL FALK NORMAN EN MEIER 11
ALICE SMITH SCHOOL ADAM KEVIN ENGLISH 11
SJK(C) AVE MARIA CONVENT OOI JIA HUEY 11
SK TAMAN MEGAH KASSANDRA KYLIE PHUNG SZE ANNE 11
SJK(C) CONFUCIAN LEONG HUI XUEN 11
SJK(C) CONFUCIAN LEE RONG SHENG 11
SJK(C) LICK HUNG LAW YOU XUAN 11
SJK(C) SHAN TAO CINDY CHONG XIN YIN 11
SJK(C) CHONG CHENG LIM JAYSON 11
SEKOLAH SRI DASMESH SHWETA HARIKANNAN 11
SEKOLAH SRI DASMESH JAI PRAKASH SINGH MAAN 11
SJK(C) FOON YEW 2 ONG WEN QI 11
SJK(C) KUEN CHENG 2 LEE SEN WEI 11
SJK(C) ROMPIN OOI JUN HAN 11
SK IBRAHIM RAVINEESH A/L PURUSHOTHAMAN 11
SK IBRAHIM RASYIDIN MUHAMMAD ZAHARIN BIN RAJA 
SALIM
11
SK IBRAHIM JOASH SELVAM SELVARAJ A/L DAVID TIRUSELVAM 11
SJK(C) KEAT HWA H ONG KAI WEN 11
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU LEE MIN CHI 11
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL KIM JI  HWAN 11
SJK(C) KUEN CHENG 1 TAN HOE YIN 11
SJK(C) KUEN CHENG 1 KHOR CHEE ZHENG 11
SJK(C) CHUNG HWA LIKAS PATRICIA LO YEE FUI 11
SJK(T) JALAN YAHYA AWAL MOHAMMAD BASHARULLAH KHAN BIN 
JAFARULLA KHAN
11
SJK(C) CHEN MOH TOO ZHEN XIONG 11
SJK(C) YUK CHIN LIOW HAO YUAN 11
SJK(C) YUK CHIN KU JIA XUAN 11
SK BANDAR UDA 2 MUHAMMAD HARITH DANIAL BIN MD NAPIZ 11
JOHOR - YONG PENG CENTER APRIL GAN QIN RUI 11
SJK(C) ANGLO CHINESE BRENDO CHEW ZIN AN 11
SJK(C) YU CHAI KANG HONG LIANG 11
SK SULTAN SULAIMAN 1 MUHAMMAD NAIM BIN ROSLAN 11
SK SULTAN SULAIMAN 1 WAN MUHAMMAD MULTAZAM BIN WAN ROSLAN 11
SK SULTAN SULAIMAN 1 PRETI KAUR GILL 11
SK TAMAN BUKIT MALURI BRYAN CHOW WEI MING 11
SJK(C) PUAY CHAI 2 WONG SOONG MING 11
SJK(C) KULAI 1 LOO YI XUAN 11
SJK(C) TAMAN CONNAUGHT SEE HAO EN 10
SJK(C) GUA MUSANG EYU CHER CHIE 10
SJK(C) CHI HWA HANNAH LAU LIK YEE 10
SJK(C) CHI HWA QUEK YEE LENG 10
SJK(C) HOCK LAM JAMES WONG YUN YU 10
SJK(C) SACRED HEART CHINESE (M) ATTA LING JING LIN 10
SJK(C) KWANG HWA KHOR HEW J 10
SJK(C) JIT SIN LOH XIU YU 10
SJK(C) JIT SIN EWEN SIM ZHI PING 10
ST. CHRISTOPHER SU-LIN EMILY DRISCOLL 10
ST. CHRISTOPHER RITU ANNA JACOB 10
ST. CHRISTOPHER SEAN PARK CHAE SEONG 10
ST. CHRISTOPHER MIA COSYNS 10
ST. CHRISTOPHER SAI DASHINI FLETCHER 10
SJK(C) CHUNG HWA PRESBYTERIAN LIM MENG KHAI 10
SJK(C) CHONG HWA 3 LIEW YAN XUAN 10
NOBEL INTERNATIONAL SCHOOL ANGELEE CHIN NAIR 10
NOBEL INTERNATIONAL SCHOOL KOH GEOK MINH 10
NOBEL INTERNATIONAL SCHOOL TING SZE YIE 10
ASIA PACIFIC SMART SCHOOL KONG CARMEN 10
ASIA PACIFIC SMART SCHOOL NUR EMILYA BT RYZARUL AZLAN 10
ALICE SMITH SCHOOL KRISHTEN LOTHA PRODHAN 10
ALICE SMITH SCHOOL AMELIA JANE ABBOTT 10
SJK(C) AVE MARIA CONVENT YEONG YIN WEY 10
SEKOLAH SERI SURIA (NATIONAL SECTION) BRYAN CHING JEN HOW 10
SJK(C) KEAT HWA S WONG XIN YING 10
SJK(C) CHONG CHENG TAN MEIXIN 10
SEKOLAH RENDAH LODGE BEATRICE MOK XIN YING 10
SEKOLAH RENDAH LODGE RYAN LIAW TZE CHERNG 10
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU KELVIN LEE JIUN XIANG 10
SJK(C) SACRED HEART CHINESE (M) IRIS WONG SIE FENG 10
SJK(C) FOON YEW 2 TEY YI REN 10
SJK(C) FOON YEW 2 THAM MAO HEN 10
SJK(C) JALAN DAVIDSON LEE YUNG XUAN 10
SJK(C) CHONG HWA YONG JIE LIP 10
SJK(C) CHONG HWA LOW SWEE LING 10
SJK(C) KUEN CHENG 2 CHIEW LIK SENG 10
SJK(C) KUEN CHENG 2 LAU JIE ERN 10
SJK(C) CHUNG HUAH KAMPAR CHANG CHEE YANG 10
SK CONVENT OF THE INFANT JESUS (2) PUUJAA ELANGGOVAN 10
SJK(C) PEI CHAI CHEANG XIN YI 10
SK IBRAHIM MUHAMMAD AMIRUL IRFAN B MOHD KHALIL 10
SJK(C) HUA LIAN (3) CHIA CHEN SHIEN 10
SK ST PAUL (M) VISHAANTH SOMU SOORIA 10
SJK(C) ST JAMES KOTA KINABALU EDWIN TING YUN CHENG 10
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL SEO JIWOO 10
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL NEGAR AGHIGH 10
SAYFOL INTERNATIONAL SCHOOL WOO YEJUN 10
SK ST JOSEPH EDMOND ANTHONY MANGALAM 10
SJK(T) JALAN YAHYA AWAL MAATESH A/L MORGAN 10
SJK(T) JALAN YAHYA AWAL MATHANA RUBAN A/L RAGUNATHAN 10
SJK(T) JALAN YAHYA AWAL MUSHARMAH NATHAN A/L RANGA NATHAN 10
SK JALAN HAMILTON QUINTUS U-WEI BAPTIST 10
SK SACRED HEART PRIESTLY IVAN NOAH SIMON 10
SK SACRED HEART ALESSANDRO DI STEFANO SIKAYUN 10
KLANG VALLEY - BANDAR DAMAI PERDANA 
CENTER
WONG WAI KIT 10
KLANG VALLEY - BANDAR DAMAI PERDANA 
CENTER
LEE MIN XUAN 10
SJK(C) SIN HWA LIM ZHI XUAN 10
SK BANDAR PENAWAR 2 AHMAD ZAHIN BIN M.ZULKHAIRI 10
SK BANDAR PENAWAR 2 KIRUTHENASRI A/P MUNISWARAN 10
SJK(C) CHEN MOH CHAI JIA RONG 10
SJK(C) CHEN MOH CHONG SHIN WEI 10
SK BANDAR UDA 2 WAN NURMUNIRA BINTI ZAIDAN 10
SK BANDAR UDA 2 MUHAMMAD HAZIQ BIN MAAZ 10
SK BANDAR UDA 2 AMIRUL FARID BIN AMIRULLAH 10
TAMAN MOLEK CENTER TAN PIN HENG 10
JOHOR - YONG PENG CENTER HUAN PUAY QI 10
SK SULTAN SULAIMAN 1 NUR ADLIN NATASHA BT BASHEER  AHMAD 10
SJK(C) SUBANG YAP YUAN SEN 10
SJK(T) MASAI GHAWRHI A/P MURUGAVZAL 10
SJK(T) MASAI JHANANI A/P GOVINTHAN 10
SJK(T) MASAI NISHANTHI A/P ARUMUGAM 10
SJK(T) MASAI JIVAN A/L GUNASEGARAN 10
SJK(T) MASAI NAVINESH KUMAR A/L JAYASILAN 10
SJK(T) MASAI SHARVIN A/L RAVICHANDRAN 10
SJK(T) MASAI VISHAL A/L RAMES 10