Malaysia Ranking Year 6

Gold

School Name

Student Name

SJK(C) FOON YEW 5

BERNARD NG KAI JIE

SJK(C) JALAN DAVIDSON

RYAN JOO RUI AN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

TAI TIAN YI, DANNY

SJK(C) SHAN TAO

MELISSA LO SHI YUE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

ALISHA KOAY PEI ZHEN

SJK(C) KIM SEN

WONG YI CHEN

SJK(C) KEPONG 3

DANIEL ADAM

SJK(C) FOON YEW 2

TEH WEI JUN

SJK(C) FOON YEW 2

YAP LINXUN

SJK(C) TUNG HUA

HENRY WONG ZI GANG

SJK(C) TUNG HUA

BRYAN NGU ZHU KIET

SJK(C) TUN TAN CHENG LOCK

FOO GESAR

SJK(C) TUN TAN CHENG LOCK

AIDAN ONG MING FENG

SJK(C) SIN MIN (B)

CHUAH JIA HERNG

SJK(C) LAI MENG

LAU CHEE YANG

SJK(C) GUONG MING

AUDREY KONG SIAU JING

Silver

School Name

Student Name

IOMaths Center

AVANEESH SHETTY A/L GANESAN

IOMaths Center

CHAN YU KAI

IOMaths Center

LIM ZHENG YAN

SJK(C) FOON YEW 5

TEY ZHONG RUI

SJK(C) PUAY CHAI 2

OH LI-WEI

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

CHARLENE LIEW JUN YU

SJK(C) KWANG HWA

CHIN JUN HENG

SJK(C) TUNG HUA

MARCO PAU KING SIONG

SJK(C) TUNG HUA

CHRIS LAW MENG JIN

SJK(C) TUNG HUA

DAVID YU YANG TING

SJK(C) CHENG SIU 2

SIAH CHONG HAN

SJK(C) WOON HWA

KWOK ZI QI

TEACHER LIM MATHS OLYMPIAD CENTRE (JOHOR)

CHANG YEW QUAN

I.O.M. BUTTERWORTH (MIAW-MIAW LEARNING CENTRE)

TEOH XUAN QIE

Bronze

School Name

Student Name

IOMaths Center

MIKO CHOW QIAN YEN

SJK(C) FOON YEW 5

LAI CHENG YONG

SJK(C) FOON YEW 5

BRYAN YAP YU YANG

SJK(C) PUAY CHAI 2

NG CHEOK FUNG

SJK(C) PUAY CHAI 2

JE JUN REN

SJK(C) YOKE NAM

TAN SHER YI

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

SZE XUAN XIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

LEE JIA JIE

SJK(C) CHONG CHENG

LIM JUN YU

SJK(C) SHAN TAO

HAROLD CHANG JIA HONG

SJK(C) SHAN TAO

SEAN YONG YU XUAN

SJK(C) KWANG HWA

GOOI HEAN ZHIEN

SJK(C) KWANG HWA

CHUA REN JIEH

SJK(C) FOON YEW 2

PHAM CHONG TIN

SJK(C) FOON YEW 2

EE SHI MAN

SJK(C) CHUNG HUA NO. 5

NGU XIN HONG

SJK(C) CHUNG HUA NO. 5

GLORIA TANG JIA XING

SJK(C) TUNG HUA

VINCENT TING SHI YEW

SJK(C) SIN MIN (A)

LIM YE WEI

SJK(C) KEAT HWA H

OOI ZHE KAI

SJK(C) TAMAN RAJANG

NATALIE WONG NANG HUI

SJK(C) CHENG SIU 2

TAN ZHAO YUAN

SJK(C) TUN TAN CHENG LOCK

QUAH WAYNE HANN

SJK(C) LAI MENG

SAW ZHI XUN

SJK(C) KWANG CHIEN

CHIONG ZHENG HE

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR AEIN NADHIRAH BINTI HAZMAN

SJK(C) THAI HONG

LAI HUI XIN

PUSAT TUISYEN CAHAYA SUCI

LIN ZHANG XIAN

Merit

School Name

Student Name

IOMaths Center

LEE ZO ZE

IOMaths Center

BALLOON OWANNAKUL

IOMaths Center

CHUA KENG HONG

SJK(C) DESA JAYA

TAN KHOY LAM

SJK(C) FOON YEW 5

EDWIN TENG KAI ZHE

SJK(C) FOON YEW 5

TAN LEE SIAN

SJK(C) PU SZE

AGNES KU YEE EN

SJK(C) PU SZE

WONG YONG FU

SJK(C) PU SZE

LUA JUN WEI

SJK(C) PU SZE

NG KE XUAN

SJK(C) SERDANG BARU (2)

TOO LIK WEI

SK KOTA MASAI 2

AMSYAR BAZLI BIN MOHD NIZAM

SK KOTA MASAI 2

NURAIN NAJIHAH BT SULAIMAN

SK KOTA MASAI 2

MUHAMMAD LUQMAN HAQIEM BIN MOHD ADILFITRI

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

LO YU AO

SJK(C) PUAY CHAI 2

OH LI-YANG

SJK(C) AVE MARIA CONVENT

LOH ZHI SHAN

SJK(C) AVE MARIA CONVENT

LAU JIN XUEN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

DAMIEN OH YI XUAN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

CHONG MING FENG

SJK(C) JALAN DAVIDSON

FRANCIS TAN JING XUAN

SJK(C) CHONG CHENG

KOAY ZHE QIAN

SJK(C) CHONG CHENG

HO JIN CHEN

SJK(C) KWANG HWA

KELVIN CHIANG CHEN JUN

SJK(C) KWANG HWA

CHAN JUN WOOI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

TEOH WEN KUAN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

OOI ZHI PING

SJK(C) YUK CHIN

JEFFREY HII WEI LUN

SJK(C) YUK CHIN

LAU JIN YING

SJK(C) YUK CHIN

CHLOE WONG JIA XIN

SJK(C) KIM SEN

LOW JUN XUAN

SJK(C) METHODIST

TING SHAN NI

SK KUBANG KERIAN 3

MUHAMMAD AMSYAR B. PAIZOL AKMAN

SK KUBANG KERIAN 3

NADHIR ADIKARA RASHDAN B. BUANA PUTERA

SK KUBANG KERIAN 3

AMIRUL ADIB B. AIDIL ASUAN

SK KUBANG KERIAN 3

AMMAR NIZAR B. MOHD AZHAN

SK KUBANG KERIAN 3

MUHAMMAD HARIZ SYUKRI B. HASDI

SK KUBANG KERIAN 3

NURMUHAMMAD IRFAN B. ARIFFIN

SJK(C) FOON YEW 2

YIP ZHENG XYUN

SJK(C) FOON YEW 2

LEE MU JACK

SK SULTAN SULAIMAN 1

AMALIA MAISARAH BT AKRAMIN

SK SULTAN SULAIMAN 1

KAMARUL IDHAM AIZAD BT KAMARULZAMAN

SJK(C) NAM HENG BARU

CHARLENE ANG SWIN

SJK(C) TUNG HUA

ELLISON YEU SHUN XIANG

SJK(C) TUNG HUA

IMMANUEL LAU DA YI

SJK(C) SIN MIN (A)

LIM WEI JIE

SJK(C) SIN MIN (A)

TEOH YIK TZE

SJK(C) SIN MIN (A)

JUSTIN TAN CHI YANG

SJK(C) SIN HWA

NGE YUAN BO

SJK(C) SU LAI

AIKO WONG YI ROU

SK IBRAHIM

MUHAMMAD FIRAS BIN MOHD. NAZRI

SK IBRAHIM

MUHAMMAD HUZAIRY BIN MUSTAFA

SK IBRAHIM

MUHAMMAD FARID WAJDI BIN MOHD. SHAREFF

SK IBRAHIM

DHANEESH A/L PURUSHOTHAMAM

SJK(C) TUN TAN CHENG LOCK

CHOW HUI WEN

SJK(C) SIN MIN (B)

CHEONG KAI PIN

SJK(C) LAI MENG

KAM CARMEN

SJK(C) LAI MENG

HO VERN YARL

SJK(C) LAI MENG

LIEN XIN HUI

SK CONVENT (M)

BETHRISYA AZLYENA BINTI MAZLY

SK CONVENT (M)

NUR IRDINA BT ASRUL SANI

SK CONVENT (M)

NURIN HUMAIRAH BT MOHD FADZLI

SK CONVENT (M)

NUR FATIEN ALYYANA BINTI MOHD MANSOR

SJK(C) KWANG CHIEN

ROYCE SIM YEN-XUEN

SK BANDAR PENAWAR 2

MUHAMMAD RAFIQ BIN MOHD RAFIZAN

SK BANDAR PENAWAR 2

NURFARISHA ADLINA BT HAZLI

SK BANDAR PENAWAR 2

SARA KHADIJAH BINTI A.JALIL

SK BANDAR PENAWAR 2

NURINQISTINA BINTI MOHAMAD RIZAL

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR CAMELIA AFIERA BINTI MD NOOR FAUZUL

SK BANDAR PENAWAR 2

ANNE MIRZA BT ARIPIN

SK BANDAR PENAWAR 2

CHE’ WAN NUR HUMAIRA BT CHE’ WAN KHAIERUDDIN

SK BANDAR PENAWAR 2

PUTERI ALIYA AFHAM BT M FUAD

SK BANDAR PENAWAR 2

NADIRA SAFIYYAH BINTI ROSTAM

SJK(C) ST MARTIN (M)

WINNIE WONG XIU LIANG

SJK(C) ST MARTIN (M)

AARON LAW HAN JUN

TUNKU PUTRA SCHOOL

YUAN YI HUAI

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

SOPHIA SARAH IZWAN

SJK(C) KHENG CHEE

ALOYSIUS LIM MING ZHOU