Malaysia Secondary Team Award

YEAR 7 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

ONG JING JIE

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

KAVISHWER A/L SATHIAMORTHY

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

LOH CHAI LING

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

NG ZHI NING

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

VENUS CHAN CHIA YUIN

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

LEVINYA RAMASAMY

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

KHAIRIL RASYID ALHAFIZ BIN KHAIRIL NIDZWAN

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

NURFARIHAH NAJWA

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

PUTERA HAZIMAN BIN HAMIDAN

PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA

RAJA SYAHINDAH FAQIHAH



YEAR 7 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

TAN YAN TING

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

SAMUEL CHAN CHI YANG

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

TAN YIE AN

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

ONG KY-REEN

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

ADLINA BINTI IBRAHIM EDWARD

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

LOO ZI XIAN

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

ZARA SOFEA BINTI MOHAMED AKKBAR

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

ZAHEEN ALEESA BINTI AHMAD ZAMWAWI

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

SHAYN NG JIE HAN

ASIA PACIFIC SMART SCHOOL

CHEW WEN ROU REANNE



YEAR 7 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK LUTONG

BU YEN THING

SMK LUTONG

BENEDICT LIM

SMK LUTONG

AARON SU

SMK LUTONG

EUNICE YEO LOK QIAN

SMK LUTONG

BERNADETTE SIJOK

SMK LUTONG

CAHILL SAKAI ANTHONY

SMK LUTONG

CATHERINE HONG SHYANG YU

SMK LUTONG

LEE TONE

SMK LUTONG

YONG VOON TING

SMK LUTONG

MERRIC CHAI CHANG IK




YEAR 8 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

CHIN JIA YAO

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LIEW LI XIANG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

YAP KAI XIANG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

KWAN LI HAO

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

YONG KEAN HUA

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LIM HUAN RONG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

TEE SHU TENG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

TIFFANY CHENG MING ERN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LIM ERN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LAW KAI SHEN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

WOON SHIN POH



YEAR 8 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK KATHOLIK (M)

CHEN HUAI YI

SMK KATHOLIK (M)

TEO JIN WEI

SMK KATHOLIK (M)

POH YIXUAN

SMK KATHOLIK (M)

SER YI ZHE

SMK KATHOLIK (M)

HIEW JING HONG

SMK KATHOLIK (M)

PANG WAN YUE

SMK KATHOLIK (M)

YEONG SING YIP

SMK KATHOLIK (M)

FOO FANG HAN

SMK KATHOLIK (M)

TAN SOONG WEI

SMK KATHOLIK (M)

NG ZE KAI



YEAR 8 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SM SABAH TSHUNG TSIN

KEW ZI HUI

SM SABAH TSHUNG TSIN

HENG CHO KENG

SM SABAH TSHUNG TSIN

CHIA YI SHENG

SM SABAH TSHUNG TSIN

HARRY CHEN FAN BIN

SM SABAH TSHUNG TSIN

MOHAMMAD ANAS BIN MOHAMMAD ADAM

SM SABAH TSHUNG TSIN

WONG WY HUNG

SM SABAH TSHUNG TSIN

PHANG YI XUAN

SM SABAH TSHUNG TSIN

SWENNIE CHONG HIUN TING

SM SABAH TSHUNG TSIN

IAN CHIN LI YAN

SM SABAH TSHUNG TSIN

HUANG GUO HANG




YEAR 9 PLATINUM TEAM AWARD

School Name

Student Name

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

TAN CHEE XIANG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

SOH WEI MENG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

KOO YU CONG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LIEW CHEAH MING

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LEONARD LEE E-HOM

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

CHEN ZHI YONG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

CHONG ZHE MING

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LAM JIU FONG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

GAN TZE YANG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

CHIA KIN MUA



YEAR 9 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK KATHOLIK (M)

CHOW XING HANG

SMK KATHOLIK (M)

TAN LING

SMK KATHOLIK (M)

TEH KAI YANG

SMK KATHOLIK (M)

YONG JIN YIT

SMK KATHOLIK (M)

SIA JUN IAN

SMK KATHOLIK (M)

TAN SHI QI

SMK KATHOLIK (M)

TEE DING KEAT

SMK KATHOLIK (M)

SIOW YEE YANG

SMK KATHOLIK (M)

PONG VEI XHEN

SMK KATHOLIK (M)

FOONG KENN XIANG



YEAR 9 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK TINGGI SARIKEI

JOAN WONG KAI ZHEN

SMK TINGGI SARIKEI

LAU HUI HUI

SMK TINGGI SARIKEI

CINDY CHUO SING TING

SMK TINGGI SARIKEI

DEXTER LING SHI EN

SMK TINGGI SARIKEI

ANNIE LO SIEW WEI

SMK TINGGI SARIKEI

IRENE NGU KIEW YING

SMK TINGGI SARIKEI

UNG HUI ENG

SMK TINGGI SARIKEI

ESTHER WONG SIU NING

SMK TINGGI SARIKEI

VINCENT TANG JUNG XIANG

SMK TINGGI SARIKEI

GLORIA MISI AK BUNSI



YEAR 9 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK LUTONG

RODERIC THANG WEN BIN

SMK LUTONG

CHUNG CHIEN SENG

SMK LUTONG

SAMANTHA LIM GZHI SANN

SMK LUTONG

CASPER YONG QING LUNG

SMK LUTONG

SING CHUN LEONG

SMK LUTONG

WONG ZING KIAT

SMK LUTONG

SII WEI TUONG

SMK LUTONG

TING KEE HAW

SMK LUTONG

CAESAR DAVIS

SMK LUTONG

AIN SYAHIRA BINTI SOPHIAN

SMK LUTONG

LING XIN

SMK LUTONG

LAW BOON JUN



YEAR 9 HIGH DISTINCTION AWARD

School Name

Student Name

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

MUHAMMAD NUR HAFIZ IZZUDDIN BIN MOHD NASRI

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

MUHAMMAD SYAFIQ ADHA BIN MOHD SAID

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

MUHAMMAD AKMAL FARIS BIN AYOB

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

NURUL AFIFAH BINTI AZIZ

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

MUHAMMAD SHAHRUDIN BIN MA SAYUTHI

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

MUHAMMAD NUR IMAN BIN ZULKIFLI

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

IFFA MALIHA BINTI ZULKEFLEE

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

RIFHAN RAIHANA RATNASARI BINTI AB RAZAK

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

NUR ARINA WAHEEDA BINTI RIZAL

SM AGAMA (ARAB) AN-NUR

SITI NUR AISAH BINTI SAFAR



YEAR 9 HONOURABLE MENTION AWARD

School Name

Student Name




YEAR 10 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

EWE KAI YU

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

BENJAMIN LOH ZE MIN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

YANG GUO XUAN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

TAN ZI YANG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

VALARIE LIM HUI XIN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

ENG YING JIE

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

KENNETH CHIN WEI YOW

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

NG JIUNN XIANG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

DAMEN LIM WEI LUN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

WONG SEOW YIN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

PHANG HONG BOON



YEAR 10 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK TINGGI SARIKEI

SHERISE CHIN SZE YOU

SMK TINGGI SARIKEI

ANNIE LAU DIEW FENG

SMK TINGGI SARIKEI

BARTHOLOMEW LAU SIE XIONG

SMK TINGGI SARIKEI

BETTY WONG SHI TING

SMK TINGGI SARIKEI

LAU GE SIONG

SMK TINGGI SARIKEI

LAU YONG

SMK TINGGI SARIKEI

MICHELLE YONG TING TING

SMK TINGGI SARIKEI

JOSEPH LAU KED WEI

SMK TINGGI SARIKEI

LAU SHYH HUNG

SMK TINGGI SARIKEI

WONG SOON PING



YEAR 10 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMJK YOKE KUAN

YONG CHENG XUAN

SMJK YOKE KUAN

CHUA YING CHUAN

SMJK YOKE KUAN

CHIA TZE YEE

SMJK YOKE KUAN

CHEW WEN XIN

SMJK YOKE KUAN

SOO JIN XUE

SMJK YOKE KUAN

LIM TECK YUAN

SMJK YOKE KUAN

CHIA TING WEN

SMJK YOKE KUAN

OOI XIN ROU

SMJK YOKE KUAN

TAN ZHI WEI

SMJK YOKE KUAN

JOCELYN LEE SHUN ZHEN

SMJK YOKE KUAN

KEE SHIN YING

SMJK YOKE KUAN

TAN JING WEN




YEAR 11 PLATINUM TEAM AWARD

School Name

Student Name

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

SEW QIAN HONG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

OOI ZHE REN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

THAI ZHEN LENG

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

MOO KHAI HAO

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LAI MEI TIN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

DESMOND GIAM

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LIM KAI ZHE

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

WONG YUNG JER

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LEE ZHI YAN

CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL

LOO XIN WEI



YEAR 11 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK SAINT ELIZABETH

CINDY YEO LEH LING

SMK SAINT ELIZABETH

SII YEW NEI

SMK SAINT ELIZABETH

CHIENG MEI MEI

SMK SAINT ELIZABETH

FIONA SING MING MING

SMK SAINT ELIZABETH

CHRISTINA TIONG SING YEE

SMK SAINT ELIZABETH

MICHELLE WONG JING

SMK SAINT ELIZABETH

ATTA LING JING LIN

SMK SAINT ELIZABETH

JOANNA TIONG LIK YU

SMK SAINT ELIZABETH

LING SUK WIE

SMK SAINT ELIZABETH

CASSANDRA NATASHA



YEAR 11 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

CHOW YONG LAM

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

TANG KHANG YEU

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

GAN ZHEN YANG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

LEE SEEN YAN

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

CHIN JIA DONG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

TAN HON LIM

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

TAN WEI YANG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

CHEK CHANG HOONG

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

CHIA KWANG JERH

KUEN CHENG HIGH SCHOOL

CHIN ZEHONG



YEAR 11 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SMK KELAPA SAWIT

CHEN JUN LIN

SMK KELAPA SAWIT

LEW JIA HUAN

SMK KELAPA SAWIT

CHONG JACK PANG

SMK KELAPA SAWIT

CHEONG LI EN

SMK KELAPA SAWIT

TOO ZHI MING

SMK KELAPA SAWIT

SOONG ZHI XIN

SMK KELAPA SAWIT

CHONG MIN JIE

SMK KELAPA SAWIT

TSAI YI TIAN

SMK KELAPA SAWIT

CHONG HUI TING

SMK KELAPA SAWIT

LOW ZHENG ISAAC



YEAR 11 HIGH DISTINCTION AWARD

School Name

Student Name

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

ISMA FATINI BINTI HASHAN ALADI

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

NURAQILAH MEGUMI BINTI MOHD KAMAL

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

NOR FIRZANA BINTI MOHAMAD SIRAT

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

SITI FATIMAH ZAHRAH BINTI MOHD AZEMI

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

SITI KHODIJAH BINTI MOHD MUZAFFAR

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

NUR AINA AFIQAH BINTI AZMI

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

MUHAMMAD IRFAN ARIF BIN BADARUDIN

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

NOR ALYAA NAJWA BINTI RASMAN

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

ABDUL HALIM BIN MOHD NOR

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

ABDULLAH LUTFI BIN MOHD SHARIMSHAH

KOLEJ INTEGRASI TAHFIZ TUNAS ILMUAN SELANGOR

ISAACK LUQMAN BIN AZLAN CHRISTOPHER



YEAR 11 HONOURABLE MENTION AWARD

School Name

Student Name

SMK KUBONG

GRACE LAU KUI LING

SMK KUBONG

SHARIFAH AISHAH HUMAIRA BINTI WAN SERAIL

SMK KUBONG

RUDHY AHMAD BIN AINUL ARIFFIN

SMK KUBONG

VENORICA SOON SIAO CHIN

SMK KUBONG

KU SIAW HUI

SMK KUBONG

MUHAMMAD NAZIM BIN JOAN @ JOHAN

SMK KUBONG

EMANUEL KETIT ANAK GANING

SMK KUBONG

HANISAH BINTI AHMAD

SMK KUBONG

TIONG CHING

SMK KUBONG

ROSMAN NUR ARIFFIN BIN RIZAL