Malaysia Primary Team Award

YEAR 1 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) YUK CHIN

KEE HUI CHING

SJK(C) YUK CHIN

YONG YUEN YA

SJK(C) YUK CHIN

PANG JING EN

SJK(C) YUK CHIN

TEOH LEE YEEN

SJK(C) YUK CHIN

JOEY LIM QIAO YI

SJK(C) YUK CHIN

LIEW JIA XUAN

SJK(C) YUK CHIN

ELHAN SOON YU HAN

SJK(C) YUK CHIN

LAU SIE HUI

SJK(C) YUK CHIN

JAYDEN LIENG WEN HAO

SJK(C) YUK CHIN

LEE ZHI CHENG

SJK(C) YUK CHIN

SHAREE HUANG SI RUI

SJK(C) YUK CHIN

SYLVIA FUNG KAI SUEN



YEAR 1 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

TAI ZHE YI

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

WAH YIN ZHENG

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

GABRIELLA GENEVIEVE WITSON

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

LUCAS LAU ZHI XUAN

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

NG HAO ZHE ISAAC

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

ASHLEY CHUA WEN SHUEN

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

RACHEL JANICE TAI XING MEI

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

JAYDEN OH YI TIAN

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

ONG LIN YAN

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

JANELLE KONG SHIN YING

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

KONG PUI SHYUAN

SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU

LOK SI QI



YEAR 1 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) UNION

LEE REN YEE

SJK(C) UNION

OOI YEE YUN

SJK(C) UNION

GRACE LIM QIAN HOOI

SJK(C) UNION

LEE MYNN YU

SJK(C) UNION

LIM YING SUEN

SJK(C) UNION

KYREN KHOR YEE ERN

SJK(C) UNION

ELISSA TAN JIA QIAN

SJK(C) UNION

LIM THIAN YEE

SJK(C) UNION

RYAN MICHAEL AUGUSTIN

SJK(C) UNION

KOH DIAN JI

SJK(C) UNION

ALYCE GOH KAI YING




YEAR 2 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) KEPONG 3

LIEW LII HERN

SJK(C) KEPONG 3

LAU ZI YAN

SJK(C) KEPONG 3

SAM SHIN YEE

SJK(C) KEPONG 3

YEW JING HENG

SJK(C) KEPONG 3

LAI JI YIN

SJK(C) KEPONG 3

CHIN SIN YEE

SJK(C) KEPONG 3

LIM XIANG JUN

SJK(C) KEPONG 3

CARYS TEOH

SJK(C) KEPONG 3

IAN ONG HSIEN ZERN

SJK(C) KEPONG 3

LIM YUE HUA

SJK(C) KEPONG 3

CHANG HAO YUAN

SJK(C) KEPONG 3

KENG CHLOE



YEAR 2 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) YUK CHIN

NICHOLAS CHIA SOON KHEE

SJK(C) YUK CHIN

JOHN NG CHU CHENG

SJK(C) YUK CHIN

WONG VUN JING

SJK(C) YUK CHIN

TAN XIE YE

SJK(C) YUK CHIN

CYRUS HOUGAN LEE

SJK(C) YUK CHIN

PANG JIAN SHENG

SJK(C) YUK CHIN

SHTUNK OOI

SJK(C) YUK CHIN

KELVIN VUN YE XIANG

SJK(C) YUK CHIN

CARSON WONG JUN YUNG

SJK(C) YUK CHIN

YAP JIN HUA

SJK(C) YUK CHIN

YAP GE XUAN

SJK(C) YUK CHIN

JAYDEN PANG JIAN XIN



YEAR 2 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) PU SZE

GENEVIEVE SAW JING HUI

SJK(C) PU SZE

CHEW HUI SHAN

SJK(C) PU SZE

CHIA JIA HONG

SJK(C) PU SZE

TEE SIANG YI

SJK(C) PU SZE

LAU YONG XUAN

SJK(C) PU SZE

LAU YOU LING

SJK(C) PU SZE

YONG RUI

SJK(C) PU SZE

CHONG WEN ZHE

SJK(C) PU SZE

TIONG SHAO YE

SJK(C) PU SZE

CHLOE WONG XEN XUAN




YEAR 3 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) YUK CHIN

TAN EE JET

SJK(C) YUK CHIN

YEW CHI ANN

SJK(C) YUK CHIN

TAN EE VEN

SJK(C) YUK CHIN

JACKY CHIA ZU QI

SJK(C) YUK CHIN

TSANG XUE YING

SJK(C) YUK CHIN

LAW LI JIA

SJK(C) YUK CHIN

JAEDA YEE AN QI

SJK(C) YUK CHIN

YONG SHAN YING

SJK(C) YUK CHIN

ARYTON HAN GUANG HAN

SJK(C) YUK CHIN

CHLOEY CHONG SIN YIH

SJK(C) YUK CHIN

CHONG GUANG QING

SJK(C) YUK CHIN

LEE KAI ZHE



YEAR 3 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) SU LAI

CLOVIS NGOI YOU DA

SJK(C) SU LAI

JOYCEAN WONG ZHEN SIANG

SJK(C) SU LAI

JAYDEN LOH BEN ZHE

SJK(C) SU LAI

YIEK SIEW JING

SJK(C) SU LAI

BRYAN KIU DING JIA

SJK(C) SU LAI

EVELYN SOON QIAO QIAN

SJK(C) SU LAI

ANGEL YEK RUO JUN

SJK(C) SU LAI

YIP CHUNG HOE

SJK(C) SU LAI

JOEL TING KEE PENG

SJK(C) SU LAI

JASPER THIAM

SJK(C) SU LAI

LING HONG YI

SJK(C) SU LAI

MARION KUEH WEN WEN



YEAR 3 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

LIM JIN YUN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

JANNSEN LIEW JIN YAN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

SEAN CHU YEE SIEN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

SIU WAN XIN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

CLEO ETENIA SANI

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

DATU ANIF ISAAC

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

WAYNE LIAW YONG QUAN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

PHUINESHA LEE KA PUI

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

JHUDIEL CHIN KAR CHAK

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

LEE LI WEN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

DARREL TEO YAN POK

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

AEMAEBELLE WONG KAI YI




YEAR 4 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NUR MAIRA QALEESA BINTI SYAMSUL AZLI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

AZALEA NUR HASYA BINTI ABDUL RAHIM

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NURUL AQILAH BINTI MUHAMAD AZINUDDIN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

ANISA NADIA BINTI MOHD FAIZAL

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

SHASHA QISTINA AUNI BINTI SHAHRIDZUAN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

WAN NADRAH BATRISYIA BINTI MIOR AZMI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

FARAH ADILAH BINTI ABDUL MAJID

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

WAN ANIS SOFEA BINTI MEGAT SHARIFFUDIN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

AINUL MARDHIYAH BINTI KHAIRUL SHAHAR

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

FARAH ADIBA BINTI MOHAMMAD AFFENDI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NURIN IRDINA BINTI MOHAMMAD SHAHIZAN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NUR INSYIRAH ZULAIKHA BINTI MOHAMAD SHARIZAL



YEAR 4 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

FUDHLA SYATHIRAH BT MOHD SAYUTHI

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MUHAMMAD ZUHAIR BIN MOHAMAD SHUKRI

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

NURUL UZMA BT ABDUL RAHMAN

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

MUHD FARIS KHIFLI B. MD LAZIM

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

DIVVYAA A/P SUBRAMANIAM

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

ANAS SYAFIQ B. MOHD ZAKHIRI

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

ANIS ADLINA BT AHMAD TARMIZI

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

AFIQ DANISH HAICAL B. AHMAD FAIZAL

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

NISREENA QISSARA B MUHAMMAD NAZREEN JAYA

SK SULTAN AHMAD TAJUDDIN

HARISSA AIRIS BT ABDUL GHANI



YEAR 4 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) FOON YEW 2

TEH WEI JUN

SJK(C) FOON YEW 2

YAP LINXUN

SJK(C) FOON YEW 2

JOCELYN CHAN KIT EE

SJK(C) FOON YEW 2

YIP ZHENG XYUN

SJK(C) FOON YEW 2

WONG ZHI XIN

SJK(C) FOON YEW 2

SHERINE HO YEE THONG

SJK(C) FOON YEW 2

FOO LOKE ZEN

SJK(C) FOON YEW 2

LEE MU JACK

SJK(C) FOON YEW 2

YEW SAN QII

SJK(C) FOON YEW 2

MAA JIA SIN

SJK(C) FOON YEW 2

GOO WERN YI

SJK(C) FOON YEW 2

LIM XIN YAO




YEAR 5 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) FOON YEW 5

TAN ZE HONG

SJK(C) FOON YEW 5

CHONG WEI YI

SJK(C) FOON YEW 5

LEE ZE HWEE

SJK(C) FOON YEW 5

NG ZI TENG

SJK(C) FOON YEW 5

NOELLE WONG KAI TONG

SJK(C) FOON YEW 5

GOH BOON JEK

SJK(C) FOON YEW 5

KOK FANG LIN

SJK(C) FOON YEW 5

TAY YU CHENG

SJK(C) FOON YEW 5

NEOH JIA HUI

SJK(C) FOON YEW 5

NG ZONG HENG

SJK(C) FOON YEW 5

CHERYL PHANG ZI YI



YEAR 5 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

KENNETH YEAP YANG YEN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

TAN SHUANG NING

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LIM CHERN RUI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

KOAY YI REN DARIN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

JINN LIM

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

ELYSIA CHENG SHIN YI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

EMILY TAN JIA QI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

NG VERN JUIN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

RYAN LEE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

ALDEN GOH KAI RAY

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LOH EE XIANG



YEAR 5 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHENG YEW HON

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHAI CHANG YIK

SJK(C) JALAN DAVIDSON

NG XIAN BIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

ETHAN YAP HAO

SJK(C) JALAN DAVIDSON

ISAAC CHOW QI YANG

SJK(C) JALAN DAVIDSON

OH WEI NA

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHANG XIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHUA YEE LING

SJK(C) JALAN DAVIDSON

DARREN LEONG HOK MUN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

LEE JIA JUN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

LEE JIA XHIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHUNG YING XIN




YEAR 6 PLATINUM TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

NIGEL SHENJIAT KINSUAN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

LEE WIE JIE

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

HARRY CHEN FAN BIN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

GABRIEL CHONG HARN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

CHIA YI SHENG

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

PHANG YI XUAN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

CHUA KIAN HO

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

WAI CHUNG TENG

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

ONG JING WENN

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

PANG YAN YEE

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

LEE SIEN TYNG

SJK(C) CHUNG HWA LIKAS

FUNG MOI FUNG



YEAR 6 GOLD TEAM AWARD

School Name

Student Name

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR ALEEYA FARHANA BT MOHD HISHAM

SK BANDAR PENAWAR 2

MUHAMMAD NURISMAT B. ABD GHANI

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR ALEEYA MAISARA BT KASIM

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR HANIS SYAZRINA BT MOHD SAID

SK BANDAR PENAWAR 2

FARAH AMEERA BT ABD JALIL

SK BANDAR PENAWAR 2

MUHAMMAD FAWWAZ NAJMI B. RUSTAM

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR AEIN NADIAH BT HAZMAN

SK BANDAR PENAWAR 2

NUR FARAH NAJWA BT MOHD FADZIL

SK BANDAR PENAWAR 2

JANNATUN AFRINAH BT M YUSOF

SK BANDAR PENAWAR 2

MUHAMMAD AKMAL HAKIMI B ABD AZIZ



YEAR 6 SILVER TEAM AWARD

School Name

Student Name

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

AHMAD SYAHMI BIN KAMARULZAMAN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

BATRISYIA BALQIS BINTI ROZI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

WAN NAJLA ZARIFAH BINTI ZAWAWI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NUR IMAN AMANI BINTI BADARUDDIN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

ALISHA SAFFIYA BINTI SHAMSOL YAZLIE

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

MUHAMMAD FARISH BIN AB. LATIF

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NUR ZAWANI BINTI NIZAM

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

HANIS SUFIA BINTI HANIF YUSRI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

AMINAH SHUHADA BINTI AMINUDIN BAKI

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NURYN SOPHEA BINTI NORIZAN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

MUHAMMAD AKMAL BIN MUHAMAD AZINUDDIN

SK PUTRAJAYA PRESINT 11(1)

NUR ANNISA ZULAIKHA BINTI NOR AZMI



YEAR 6 BRONZE TEAM AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) JALAN DAVIDSON

THAM CHUN SHEN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

KOH JIA XU

SJK(C) JALAN DAVIDSON

TANG LI HANG

SJK(C) JALAN DAVIDSON

NATALIE CHAN JIA YII

SJK(C) JALAN DAVIDSON

LIM CHI YAO

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHUN EASSEN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

LAW QI HONG

SJK(C) JALAN DAVIDSON

CHIA YI QIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

WONG YUIN YIE

SJK(C) JALAN DAVIDSON

NATALIE LEOW THONG XIN

SJK(C) JALAN DAVIDSON

RENEE YEO SHU TING

SJK(C) JALAN DAVIDSON

VICTORIA SIEW WHYE YAN



YEAR 6 HIGH DISTINCTION AWARD

School Name

Student Name

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LOH XIONG YI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

CHRISTOPHER TEH YOONG HERNG

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LIM EN QI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

CHERYL PANG JIA TONG

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LEE PEI QI

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

WONG YI LYNN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

SOO QI REN

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LI JIAZE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

EDMOND YEOH ZI EE

SJK(C) PEREMPUAN CHINA

LIM DING JU



YEAR 6 HONOURABLE MENTION AWARD

School Name

Student Name

SK SULTAN SULAIMAN 1

Syed Ahmad Haiqal b Syed Abdul Hamid

SK SULTAN SULAIMAN 1

Wan Irfan Aqashah b. Wan Saifuddin Amer

SK SULTAN SULAIMAN 1

Muhammad Imran b. Ahmad Kamal

SK SULTAN SULAIMAN 1

Farah Eryana bt. Rosli

SK SULTAN SULAIMAN 1

Adwa’Haykal b. Mohd Fakhrul Anwar

SK SULTAN SULAIMAN 1

Alif Najmi b. Mohd Iskandar

SK SULTAN SULAIMAN 1

Ahmad Murtadha Mutahhari b. Abdul Rashid

SK SULTAN SULAIMAN 1

Tg Nur Iffah Adriana bt. Tg. Norazlan

SK SULTAN SULAIMAN 1

Aisyatul Umairah bt. Hamzah

SK SULTAN SULAIMAN 1

Tzaffin Maria bt. Malik Yussof

SK SULTAN SULAIMAN 1

Amir Rahimi b. Asmadi

SK SULTAN SULAIMAN 1

Muhammad Kamal b. Othman