ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 1
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) PEREMPUAN CHINA WONG JIA WEI
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHERN HWA BUKIT PASIR ONG LYNN SYN  
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) SHAN TAO TIO ZHUN KHAI
SJK(C) CHENG SIU 2 CHUA EITAN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE TAN YEN XU
SK TAMAN MEGAH LENICE LIEW QING YAO
SK TAMAN MEGAH MEGAN SONG JIA YI
SJK(C) SIN YA JARED TAN JUN HAO
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU ARTHUR CHONG SHENG HUNG
SJK(C) PEREMPUAN CHINA GOH JAYDEN
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 2
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE ABIGAIL LOKE YU QI
SJK(C) KWANG HWA YEOH YI SHUEN
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
PUSAT TUISYEN CAHAYA SUCI TAN SEAN THINK
IOMATHS CENTRE GIDEON TEE YUXUN
SJK(C) CHERN HWA BUKIT PASIR TANG LE KAI
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) YUK CHIN DARREN LIM XING TENG
SJK(C) CHENG SIU 2 TAN EE XUAN
SJK(C) KEAT HWA H TEOH YU HAN
SJK(C) JALAN DAVIDSON HOO JORDAN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SK SRI TEBRAU RAFAEL WONG JING YUAN
SJK(C) CHUNG KWOK LEE ZHE MING
SJK(C) JALAN DAVIDSON YAP QIAN YI
SJK(C) AI CHUN 1 SOH JING QI
SJK(C) BERCHAM WONG KAI WEI
SJK(C) ANGLO CHINESE (KOTA KINABALU) TSEN YEE CHERN
SK TAMAN BUKIT MALURI JONIE CHONG JIN ERN
SJK(C) CHUNG HWA KOTA KINABALU ABIGAIL UKANG
SJK(C) BUKIT SIPUT ONG YONG REN
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 3
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHONG CHENG TAN TZE CHIA
SJK(C) DAMANSARA LAW ZENG WEI
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE HUGO CHOW WEN JUN
SJK(C) PEREMPUAN CHINA WONG JIA WEN
SJK(C) BUKIT SIPUT ONG YONG LE
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) KAI CHEE KWANG II QIAN
SJK(C) SIN MIN (B) LOOI YONG ZHI
SJK(C) YUK CHIN CREVAN CHONG CHAU SHEN
SJK(C) JALAN DAVIDSON JADON LIM HAO EN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) METHODIST VICTOR HII JUN SIONG
SJK(C) CHONG CHENG GOH YOU MEI
IOMATHS CENTRE OOI JON TENG
SJK(C) HAN CHIANG CHIN ZHENG ZE
SJK(C) LAI MENG TAM QI ZEN
SJK(C) BATANG KALI JAYDEN LUI JIA XUN
SJK(C) KEAT HWA H TAN XUN XUAN
SJK(C) CHONG CHENG LIM ZI YING
SJK(C) ANGLO CHINESE (KOTA KINABALU) MATTHEW WONG RONG CHENG
SJK(C) CHUNG HUA, BINTULU JAYNERSON JOELEE
SJK(C) MIN TERK TEOH ZHOU ZHE
SJK(C) CHONG HWA 3 CHAI KEE FONG
SJK(C) JALAN DAVIDSON SOO EU KHAI
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 4
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHONG CHENG YAP SHI THAU
SJK(C) CHERN HWA BUKIT PASIR PHANG YI YANG
SJK(C) JALAN DAVIDSON CHAI FENG ZE
IOMATHS CENTRE ONG HONG XU
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) JALAN DAVIDSON ALVIS LEOW JIN KER
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHEAH JOR WII
REGENT INTERNATIONAL SCHOOL KEDAH LIM XIU TING
SJK(C) WEN KHAI CHONG YUK HOONG
SK TAMAN MEGAH EVAN CHIN HSI-CHYUEN
SJK(C) CHUNG HWA CONFUCIAN 'B' YAP MING SEAN
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) JALAN DAVIDSON HOO XINYI
SJK(C) CHONG CHENG THAM YUE XUAN
SJK(C) BERCHAM FOOK ZE SING
IOMATHS CENTRE TANG KIAT LENG
SJK(C) CHERN HWA BUKIT PASIR LOH KENVY
SJK(C) KEAT HWA H FELIX LEE HAO LUN
SJK(C) FOON YEW 5 JENNIFER LIM
IOMATHS CENTRE GAN RU YING
SJK(C) KONG MIN CAWANGAN KEDUA KHAW EASON
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) SHAN TAO CYRUS YAP HENG JUN
SJK(C) CHENG SIU 2 SOH YE SHENG
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LIM YU JING
IOMATHS CENTRE ANG JIAN YOU
SJK(C) CHUNG KWOK KOR MIN XUAN
SJK(C) LAI MENG WONG WEN YIN
SJK(C) SERDANG BARU (2) LIM JING WEI
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KOAY YI WEN DOROTHY
SJK(C) KUALA KETIL LIM YOU YUEN
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 5
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) PEREMPUAN CHINA KHOR YAN XUN
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) LAU KAYSON
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHUNG HUA, BINTULU IVAN CHAN GUAN YU
IOMATHS CENTRE CHEW SHANG ZHE
SJK(C) PING MING GOH MING YI
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHONG CHENG WONG YI CHEN
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LIM HONG LIANG
SJK(C) PEREMPUAN CHINA LIM JAN FONG
SJK(C) SHIH CHUNG CAWANGAN YAP ZHONG YANG
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) PEREMPUAN CHINA SOON JIA YOU
SJK(C) BUKIT SIPUT ONG YONG XIANG
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHEW E FOONG
SJK(C) YOKE NAM CHUAH ZHE-HERN
SJK(C) DAMANSARA LAW ZENG HUI
SJK(C) CHUNG HUA, BINTULU OSCAR YEK ZU MAO
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) RYAN KUA YI JIE
SJK(C) CHERN HWA BUKIT PASIR LOH KENZO
SJK(C) JALAN DAVIDSON GAN JUNHAN
SK ST JOSEPH NG SHUN LI
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 6
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE H'NG KHAI SIANG
SJK(C) SIN MIN (B) KHOR KAI JIE
IOMATHS CENTRE JOSIAH KHO RUI MING
IOMATHS CENTRE LIEW JUN XUAN
SJK(C) SIN MIN (B) ERICA KEOK JENG JENG
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) CHONG CHENG TAN TZE HERNG
IOMATHS CENTRE CHE KAI WEN
SJK(C) BERCHAM THAM QI YOONG
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) SHAN TAO RACHEL KENNY WONG JIAYI
SJK(C) PEREMPUAN CHINA CHAN KAI JIE
SJK(C) CHENG SIU 2 LIM KAI XU
SJK(C) LAI MENG AUGUSTINE WONG KEN JIN
SJK(C) SHAN TAO CHIN KIAN YEE
SJK(C) CHONG CHENG CHAN DARREL
SJK(C) CHUNG HUA KROKOP BRYAN LAI WEN LE
SJK(C) LAI MENG SEOK SHANG YU
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SJK(C) KAI CHEE KWANG II IANG
SJK(C) YOKE NAM CHUA JIA XIN
SJK(C) SU LAI JEFFREY LAU JUN HONG
SJK(C) CHONG CHENG ZHUO ZHOU
IOMATHS CENTRE HANG MEL XUAN
SJK(C) SU LAI YIEK SIEW JING
SEKOLAH SRI KDU (PRIMARY) LEIA MAYSSA BT MASYERIN
IOMATHS CENTRE YONG AI RENE
IOMATHS CENTRE WONG CHI MING
SJK(C) SHAN TAO TAI YOONG CIN
SJK(C) BERCHAM CHEONG KAI WEN
SJK(C) BERCHAM SIN CHEE YIN
SJK(C) KIM SEN TEOH KAI JIN
SJK(C) SU LAI JOVIANNE CHAN YIENG CHI
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 7
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL RYAN JOO RUI AN
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE EUGENE HWANG
SMK TUNG HUA (CF) IMMANUEL LAU DA YI
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SM SABAH TSHUNG TSIN CHARLENE LIEW JUN YU
IOMATHS CENTRE CHUAH JIA HERNG
PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA LIM ZHENG YAN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA LOH CHAI LING
KUEN CHENG HIGH SCHOOL LIM HOONG JIET
IOMATHS CENTRE TEOH XUAN QIE
SMK METHODIST RONAN KIMURA
SMJK CHUNG LING OOI ZHI PING
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 8
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
AUSTRALIAN INTERNATIONAL SCHOOL MALAYSIA (AIS) CHEUN YEU JOE
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
KOLEJ DPAH ABDILLAH AWANG AFIQ NAQIUDDIN BIN AWANG MOHAMMAD FADILLAH
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SM SABAH TSHUNG TSIN CHUNG JIA CHI
CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL TAM LI ZHANG
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL NG CHONG XUAN
SMJK CHUNG LING RYAN LAU YONG LIANG
IOMATHS CENTRE CHEAH JUN NIAN
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL LING SHAN JACK
PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA ONG JING JIE
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 9
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE LEE KUAN LIANG
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE WONG JER REN
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SMJK CHUNG LING TAN MIN HENG
HAN CHIANG HIGH SCHOOL KHOO YUN MENG
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
KOLEJ DPAH ABDILLAH NUR AMIRAH KHAN BINTI ROZLAN
SMK BINTULU ISAAC YONG WEI ONN
KUEN CHENG HIGH SCHOOL HONG ZHAO SHENG
PUSAT PERMATA PINTAR NEGARA CHEE YEE HENG
IOMATHS CENTRE FOO TUN JING
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 10
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SABAH CHINESE HIGH SCHOOL SAMUEL KOH QI EN
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE CHOO YI KEN
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
SMK BUKIT JAMBUL ROHAN SUBAGARAN
SMK RAJA MAHADI KHISHO NATHAN A/L PATHMA NATHAN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
IOMATHS CENTRE WONG JEN HAW
SMK USJ 12 DARREN LIM WAN PIN
SMJK PEREMPUAN CHINA PULAU PINANG VINNIE TIANG WEN YING
SM SABAH TSHUNG TSIN RACHEL MAH KA SUN
ASMO MATHS NATIONAL ROUND 2019
YEAR 11
GOLD
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
KUEN CHENG HIGH SCHOOL YANG GUO XUAN
SILVER
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
KUEN CHENG HIGH SCHOOL KENNETH CHIN WEI YOW
BRONZE
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL TAN YI-SHENG
SMK BINTULU ERIC PAU JION YEW
KUEN CHENG HIGH SCHOOL WONG SEOW YIN
MERIT
SCHOOL NAME STUDENT'S NAME
KOLEJ DPAH ABDILLAH ASRI HAZWAN BIN HARUN
CHONG HWA INDEPENDENT HIGH SCHOOL TAN SWEE SENG
KOLEJ DPAH ABDILLAH ADELEENA BINTI HATONO
HAN CHIANG HIGH SCHOOL DARREN LOO JOE YEE